Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Port Wolin
Ocena:
Typ przystani keja miejska
Państwo Polska
Miasto Wolin
Adres ul. Niedamira 22 72-510 Wolin
Maksymalna głębokość zanurzenia 2.5 m
Kontakt telefon/fax: (091) 326-11-14; UKF 71
Strona www ms.ums.gov.pl/pl/Karty/wolin/port.php
Wyposażenie przystani:
  • Woda na kei
  • Prąd na kei
  • Toalety
  • Prysznic
  • Sklepy
Wyświetleń przystani: 7978

Informacje o przystani

Port położony 3 mile od miejsca, gdzie rzeka Dziwna wypływa z Zalewu Szczecińskiego, oraz 15 mil od ujścia tejże rzeki do Bałtyku. Możliwe jest oczywiście podejście do Wolina od obu stron (od południa-od Zalewy i od północy-od Bałtyku). Jednak podejście od Zalewu jest poza tym że krótsze, to łatwiejsze. Na podejściu południowym głębokości sięgają 2,5m, a na północnym 2m. Na południowym nie mamy do pokonania żadnego mostu, a na północnym aż cztery (1 w Dziwnowie i 3 w Wolinie), z czego 1 (Dziwnowski) jest zwodzony, 1 obrotowy i 2 stałe - oba na wysokości ok 12 m przy średnim stanie wody w rzece.
Port ma kilka nabrzeży. Przyjmuje jednostki: pasażerskie, towarowe, handlowe, barki i jachty. Przyporządkowanie jednostek do miejsca postoju jest następujące:
Nabrzeże Północno-Zachodnie: barki, jednostki pasażerskie, jachty
Nabrzeże Postojowe Rybackie: jednostki rybackie
Nabrzeże Przeładunkowe:doraźnie jednostki towarowe (barki)

Informacje o mieście i okolicy

Wolin jest trochę omijany przez żeglarzy. Z powodu swojego położenia na uboczu zawija się tu jedynie w trakcie rejsów po Zalewie Szczecińskim. No bo płynąc na Bałtyk ze Szczecina, Trzebieży, ani tym bardziej ze Świnoujścia nikt nie myśli o takim skoku w bok. A warto tu przypłynąć.
W Wolinie znajdziemy sporo zabytków: katedra, Stare Miasto, wiatrak z XIX wieku, ale największą atrakcją jest średniowieczny skansen "Wioska Wikingów". Poza tym od 1993 roku odbywa się tu Festiwal Słowian i Wikingów - coś na podobnego do Tygodnia Średniowiecznego w Visby. Festiwal w Wolinie odbywa się w pierwszy weekend września. Odbywają się z udziałem kilkuset osób inscenizacje bitew lądowych, jak również morskich, obrzędy średniowieczne, turnieje itp. Zdecydowanie warto przypłynąć, zobaczyć, a najlepiej przypłynąć na własnej replice średniowiecznego statku, jakich w tym czasie po Dziwnej pływa mnóstwo:)

Ciekawostki i inne informacje

Brak ciekawostek i innych informacji.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa