Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Pomoc

Menu główne – menu złożone z zakładek, znajdujące się w górnej części strony
Menu użytkownika – menu znajdujące się w profilu użytkownika, rejsu, jachtu poniżej jego danych
 
 

Profil

Jak założyć konto w serwisie ?

Jeśli chcesz zarejestrować się w naszym serwisie skorzystaj z opcji „Zarejestruj się” znajdującej się pod okienkiem logowania. W formularzu rejestracyjnym wypełnij pola (gwiazdkami oznaczone są pola obowiązkowe). Po podaniu swoich danych zatwierdź je przyciskiem „Zarejestruj się”.  Po wykonaniu tej czynności na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany list z linkiem aktywacyjnym. Odbierz pocztę i kliknij ten link. Konto zostanie w pełni aktywowane. Możesz korzystać z serwisu.

Nie otrzymałem kodu aktywacyjnego ?

Jeśli na adres e-mail podany podczas rejestracji nie dotarł kod aktywacyjny zaloguj się do serwisu używając podanego przy rejestracji loginu i hasła, a następnie w sekcji "Prześlij ponownie link aktywacyjny" podaj swój login lub adres e-mail,  i kliknij w link  „Prześlij ponownie link aktywacyjny”. Wiadomość z kodem aktywacyjnym powinna dotrzeć na Twój adres e-mail w ciągu kilku minut.

Najczęstszym powodem nie otrzymania wiadomości z linkiem aktywacyjnym jest błędnie podany adres e-mail (podczas rejestracji) lub nasza wiadomość trafia u Ciebie do skrzynki ze spamem.

W pierwszym przypadku zwróć uwagę na jaki adres wysyłamy link aktywacyjny (wypisujemy go na ekranie przy ponownym wysyłaniu linku aktywacyjnego). Jeśli faktycznie nastąpił błąd, załóż po prostu nowe konto, niestety nie możesz użyć już tego samego loginu.

W drugim przypadku zajrzyj do swojej skrzynki ze spamem, być może tam jest nasza wiadomość.

Jestem automatycznie logowany przy każdym wejściu na stronę.

I jest to efekt zamierzony (abyś nie musiał się za każdym razem się logować). Jeśli jednak tego nie chcesz naciśnij przycisk „Wyloguj” a następnie przy ponownym logowaniu odznacz opcję „Pamiętaj mnie” znajdującą się pod okienkiem logowania.

Jak zmienić dane w profilu ?

Aby zmienić dane w swoim profilu wybierz z menu głównego zakładkę „Edytuj konto”. Wyświetlone zostaną Twoje aktualne dane, dokonaj zmian i naciśnij "Zapisz zmiany". 

W zakładce "O mnie" nic nie ma, gdzie mogę coś tu dodać ?

Aby zmienić / ustawić opis w zakładce "O mnie" wybierz z menu głównego zakładkę „Edytuj konto”. Na dole strony znajduje się pole edycyjne w którym możesz wpisać kilka słów o sobie. Potwierdź zmiany klikając przycisk "Zapisz zmiany".

Jak zmienić hasło ?

Aby zmienić hasło do swojego profilu wybierz z menu głównego zakładkę „Zmień hasło”. Wprowadź dotychczasowe a następnie nowe hasło. Potwierdź zmiany.

Zapomniałem hasło, jak je odzyskać ?

Pod okienkiem logowania wybierz opcję „Przypomnij hasło”. Po podaniu loginu lub adresu e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem umożliwiający wygenerowanie nowego hasła do Twojego konta.

Jak usunąć profil ?

Jeśli chcesz usunąć profil wybierz z menu głównego "Usuń mój profil" i potwierdź wpisując hasło. Procedura usuwania konta polega na trwałym usunięciu wszystkich danych z profilu użytkownika. Nie są jednak usuwane zdjęcia, komentarze i wpisy na forach dokonane wcześniej przez użytkownika, jednakże informacje o osobie dodającej te elementy zostanie zastąpiona tekstem "Konto usunięte".

Zdjęcia, wideo, komentarze czy wpisy na forach możesz usunąć ręcznie wcześniej (korzystając z opcji usuń przy każdym z elementów.

Uwaga: nie ma możliwości przywrócenia usuniętego konta.

Gdzie można zmienić ustawienia prywatności ?

Aby zmienić ustawienia prywatności wybierz z menu głownego  opcję „Edytuj profil”, a następnie spośród zakładek wybierz „Prywatność”. Dokonaj zmian i potwierdź przyciskiem "Zapisz"

Jak ograniczyć możliwość dodawania i przeglądania komentarzy do mojego profilu jedynie dla znajomych ?

Aby to zrobić wybierz z menu głównego opcję „Edytuj profil”, w zakładce „Prywatność” odznacz opcję „Zezwalaj wszystkim na dodawanie oraz przeglądanie komentarzy do mojego profilu”. Zatwierdź zmiany przyciskiem „Zapisz”.

Jak zablokować możliwość komentowania zdjęć i wideo które dodałem osobom, które nie są moimi znajomymi ?

Aby to uczynić wybierz z menu głównego „Edytuj profil” a następnie zakładkę „Prywatność”. Odznacz opcję „Zezwalaj wszystkim na komentowanie mediów dodanych przeze mnie” po czym kliknij przycisk „Zapisz” znajdujący się poniżej.

Chcę aby moje zdjęcia i wideo przeglądali tylko moi znajomi.

Aby to uczynić wybierz z menu głównego „Edytuj profil” a następnie zakładkę „Prywatność”. Odznacz opcję „Pokazuj wszystkim dodane przeze mnie media” po czym kliknij przycisk „Zapisz” znajdujący się poniżej.

Dlaczego nie ma opcji, nie pokazuj moich zdjęć i wideo ?

Po prostu ich nie dodawaj, skoro i tak nikt nie może oglądać.

Co to są powiadomienia ?

Są to komunikaty przesyłane na podany podczas rejestracji adres e-mail, aby powiadomić cię w szczególnych przypadkach o zaistnieniu określonego zdarzenia.

Gdzie mogę ustawić powiadomienia?

Wybierając z menu głównego zakładkę „Moje konto”, następnie „Edytuj profil” przejdź do zakłądki  „Powiadomienia”. Możesz tutaj zdecydować czy:
 
  • Twoi znajomi będą powiadamiani o Twoich urodzinach (e-mail na adres pocztowy kilka dni wcześniej),
  • czy chcesz otrzymywać wiadomości o urodzinach swoich znajomych (o ile na to zezwalają)
  • czy będziesz otrzymywał na adres e-mail informację, o otrzymaniu wiadomości w serwisie rejsuj.pl

Aby zatwierdzić ustawienia naciśnij przycisk „Zapisz”.
 
 

Zdjęcia i wideo do profilu


Jak zmienić zdjęcie główne (awatar) ?

Aby zmienić zdjęcie główne wybierz z menu głównego zakładkę „Moje konto” a następnie opcję „Edytuj profil”. W edycji profilu kliknij na zakładkę „Zdjęcie główne”. Aby dodać / zmienić zdjęcie główne (awatar) naciśnij przycisk "Przeglądaj", wybierz plik ze zdjęciem znajdujący się na Twoim komputerze, a następnie zatwierdź swój wybór naciskając na „Załaduj zdjęcie”. Po wczytaniu zdjęcia na serwer zostanie ono wyświetlone, zaznacz na nim obszar do którego zostanie zdjęcie przycięte. Zwiększając lub zmniejszając  a także przesuwając znajdujący się na zdjęciu kwadrat, możemy dowolnie ustawić zawartość naszego awatara. Na koniec zatwierdź wykonaną czynność.
 
Jak dodać zdjęcie do profilu ?

Jeśli chcesz dodać zdjęcie do swojego profilu skorzystaj z zakładki „Moje konto” w menu głównym, następnie wybierz z niego „Moje zdjęcia i wideo”. Aby dodać zdjęcie do swojego profilu kliknij na przycisk „Dodaj zdjęcie” znajdujący się przy „Moje zdjęcia”. Zdjęcia dodaje się pojedynczo. Korzystając z przycisku „Przeglądaj” wybierz plik znajdujący się na Twoim komputerze. Dodawane zdjęcie nie może być większe niż 500KB. Możesz od razu dodać podpis do zdjęcia, wpisz go w polu poniżej. Całą czynność zatwierdź przyciskiem „Dodaj”.

Jak edytować zdjęcie (dodać / zmienić podpis) ?

Znajdując się w galerii zdjęć, należy kliknąć przycisk „Wybierz opcję” znajdujący się pod miniaturką zdjęcia i spośród dostępnych możliwości wybrać „Edytuj zdjęcie”. Po wpisaniu podpisu w polu tekstowym zatwierdza się jego dodanie przyciskiem „Zapisz zmiany”. Możemy edytować jedynie zdjęcia które sami dodaliśmy.

Jak usunąć zdjęcie z profilu ?

Znajdując się w galerii zdjęć, należy kliknąć przycisk „Wybierz opcję” pod miniaturką zdjęcia i spośród dostępnych opcji wybrać „Usuń zdjęcie”.

Jak dodać plik wideo do profilu ?

Uwaga: system rejsuj.pl obsługuje pliki wideo wyłącznie poprzez seris YouTube. Aby dodać plik wideo w rejsuj.pl, musisz posiadać konto w serisie YouTube.com (http://www.youtube.com). W systemie rejsuj.pl podajemy jedynie linki do filmów umieszczonych w tym serwisie.

Chcąc dodać plik wideo do swojego profilu skorzystaj z zakładki „Moje konto” w menu głównym, następnie wybierz z niego „Moje zdjęcia i wideo”. Aby dodać wideo do swojego profilu kliknij na przycisk „Dodaj wideo” znajdujący się przy „Moje wideo”. Wklej link do filmu na serwisie YouTube oraz podaj podpis do filmiku. Całą czynność zatwierdź przyciskiem „Dodaj”.

Jak edytować plik wideo (dodać / zmienić podpis) ?

Znajdując się w galerii wideo, należy kliknąć przycisk „Wybierz opcję” znajdujący się pod miniaturką pliku i spośród dostępnych możliwości wybrać „Edytuj wideo”. Po wpisaniu nowego podpisu do wideo w polu tekstowym zatwierdza operację przyciskiem „Zapisz zmiany”.

Jak usunąć plik wideo z profilu ?

Znajdując się w galerii wideo, należy kliknąć przycisk „Wybierz opcję” pod miniaturką pliku i spośród dostępnych opcji nacisnąć na „Usuń zdjęcie”.

 

Znajomi


Jak wyszukać dowolnego użytkownika ?


Skorzystaj z zakładki „Znajomi” znajdującej się w menu głównym, następnie wybierz opcję „Szukaj znajomych”. Nie musisz znać dokładnych danych szukanej osoby, oprócz podstawowych danych takich jak imię czy nazwisko (a nawet jego fragment) możesz wpisać pseudonim czy miejscowość z której pochodzi, a także wybrać stopień żeglarski. Aby uruchomić wyszukiwanie zatwierdź podane dane przyciskiem „Szukaj użytkowników”, wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone poniżej.

UWAGA: Często użytkownicy podają imię zdrobniale, np: Krzyś, Zosia, a także nie zawsze podają pełne nazwisko, dla systemu to są różne imiona czy nazwiska, wyszukanie takiej osoby może być utrudnione.

Jak dodać użytkownika do znajomych ?

Znajdując się na profilu innego użytkownika kliknij link „Dodaj do znajomych” znajdujący się pod jego miniaturką do profilu, spowoduje to automatyczne wysłanie zaproszenia do tego użytkownika. Zaproszony użytkownik musi je zaakceptować. Jeśli to zrobi, dołączy do grona Twoich znajomych ( a Ty do jego grona).

Jak usunąć użytkownika z grona znajomych ?

Znajdując się na profilu użytkownika któego chcesz usunąć z grona swoich znajomych nacisnij „Usuń ze znajomych” pod miniaturką do jego profilu. Użytkownik zostanie automatycznie usunięty ze znajomych.

 

Poczta wewnętrzna portalu rejsuj.pl


System pocztowy w portalu rejsuj.pl umożliwia przesyłanie wiadomości pomiędzy użytkownikami serwisu. W niektórych przypadkach możliwe jest wysyłanie wiadomości automatycznie do wielu użytkowników (np. wszystkich uczestników rejsu). System wiadomości rejsuj.pl działa niezależnie od internetowych skrzynek pocztowych (nie trafiają tam przesyłane wiadomości, a jedynie wybrane powiadomienia systemowe).

Jak wysłać wiadomość do znajomego ?

Zawsze z prawej strony serwisu znajduje się menu z odnośnikami do poczty. Wybierz opcję „Nowa wiadomość” aby wysłać wiadomość do użytkownika (wyłącznie znajomego). Wprowadź w polu "Do"  jego imię, nazisko lub pseudonim i wybierz z pojawiającej się listy użytkowników adresata wiadomości. Wypełnij następnie pole „Temat” oraz treść wiadomości - „Wiadomość”.  Kliknij przycisk „Wyślij”. Wiadomość zostaje wysłana.

Jak wysłać wiadomość do innego użytkownika (nie znajomego) ?

Aby wysłać wiadomość do innego użytkownika nie będącego Twoim znajomym wejdź na jego profil, a następnie pod jego zdjęciem głównym wybierz opcję „Napisz wiadomość”. Przeniesie Cię ona do Twojej poczty, a adresat zostanie wpisany automatycznie. Wypełnij jedynie pola "Temat" i „Wiadomość”, a następnie naciśnij przycisk „Wyślij”.

Jak odebrać wiadomość otrzymaną w serwisie ?

Po prawej stronie zawsze znajduje się menu z odnośnikami do Twojej poczty. Pogrubienie się znajdującego się tam napisu „Wiadomości odebrane” oznacza że otrzymałeś nową wiadomości.  Po kliknięciu na ten link zostaniesz przeniesiony do skrzynki odbiorczej. Aby odczytać otrzymaną wiadomość kliknij na jej temat.

Dodatkowo jeśli pojawia się jakaś nowa wiadomość do Ciebie, obok Twojego imienia i nazwiska na górze strony pojawia się ikona z kopertą.

Jak usunąć wiadomości wysłane / odebrane ?

Aby usunąć wybrane wiadomości musisz wejśc do wiadomości wysłanych lub odebranych (opis powyżej) a następnie zaznaczyć ptaszkami wiadomości które chcesz usunąć. Następnie naciśnij przycisk "Usuń zaznaczone". Wiadomości zostaną usunięte.

 

Jachty


Jak dodać nowy jacht ?

Aby dodać do serwisu jacht wybierz z menu głównego zakładkę „Jachty” a w niej opcję „Dodaj nowy jacht”. Znajdziesz tam formularz w którym należy wpisać podstawowe dane jachtu m.in. długość, zanurzenie, powierzchnię żagli i inne (parametry obowiązkowe oznaczone są gwiazdką). Dodatkowo możesz zamieścić opis dodawanego jachtu. Pamiętaj aby przed dodaniem jachtu upewnić się czy nie istnieje on już w serwisie, w tym celu po wpisaniu fragmentu nazwy jachtu w tym formularzu naciśnij przycisk „Sprawdź dostępność”, jeśli są dodane jachty o takiej samej lub zbliżonej nazwie zostaną wyświetlone poniżej. NIe ma sensu tworzyć wielu profili tego samego jachtu. 

Po podaniu parametrów jachtu zatwierdź je przyciskiem „Dodaj jacht”. Dodając nowy jacht stajesz się jego moderatorem. Jako moderator jachtu jedynie Ty masz uprawnienia do dodawania zdjęć, wideo do tego jachtu, a także usuwania sympatyków jachtu, zdjęć i wideo dodanych do jachtu oraz komentarzy dodanych do profilu jachtu.

Jak edytować dane jachtu ?

Tylko moderator może zmienić zdjęcie główne jachtu. Jeśli nim jesteś wejdź na profil jachtu, następnie pod jego miniaturą naciśnij link „Edytuj jacht”. Zmień / uzupełnij jego dane techniczne, opis czy też zdjęcie główne. Zmiany zatwierdź przyciskiem "Zapisz zmiany".

Jak zmienić zdjęcie główne jachtu (awatar) ?

Tylko moderator może zmienić zdjęcie głóne jachtu. Jeśli nim jesteś wejdź na profil jachtu, następnie naciśnij opcję „Edytuj jacht” znajdującą się pod jego miniaturą. Z zakładek znajdujących się w edycji jachtu wybierz „Zdjęcie główne”. Wskaż plik ze zdjęciem na swoim komputerze korzystając z opcji „Przeglądaj”. Pamiętaj, że nie może być ono większe niż 500KB. Po zatwierdzeniu swojego wyboru uzyskasz możliwość doprecyzowania który fragment zdjęcia ma być na zdjęciu głónym. Przesuwając i powiększając jaśniejszy kwadrat zaznacz wybrany obszar, na koniec zatwierdź wykonane czynności.

Jak dodać zdjęcia do galerii jachtu ?

Tylko moderator może dodawać zdjęcia do jachtu. Jeśli nim jesteś wyświetl profil jachtu, wybierz zakładkę „Zdjęcia i wideo”. Przy zdjęciach jachtu pojawi się opcja „Dodaj zdjęcie”, wybierz ją. Zdjęcia dodawaj pojedynczo wskazując pliki na swoim komputerze (przycisk "przeglądaj"). Wczytywane zdjęcie może mieć maksymalny rozmiar 500KB.  Aby zatwierdzić operację naciśnij „Dodaj”.

Jeśli nie jesteś moderatorem, a chcesz dodać zdjęcie, napisz do niego. Zdjęcie możesz przesłać na jego  prywatny e-mail, jeśli mu się spodoba z pewnością zostanie dodane do serwisu.

Jak edytować zdjęcie dodane do galerii jachtu (dodać/zmienić podpis) ?

Tylko moderator może edytować zdjęcia do jachtu. Jeśli nim jesteś w galerii zdjęć jachtu pod jego miniaturką znajduje się menu „Wybierz opcję”.  Wybierz z niej „Edytuj zdjęcie” a następnie dodaj lub zmień podpis i zatwierdź przyciskiem „Zapisz zmiany”.

Jak usunąć zdjęcie z galerii jachtu ?

Tylko moderator może usunąć zdjęcia z profilu jachtu. Jeśli nim jesteś w galerii zdjęć jachtu wykorzystaj menu „Wybierz opcję” znajdujące się pod miniaturką każdego zdjęcia, a następnie wybierz  „Usuń zdjęcie”. Potwierdź wybór.

Jak dodać pliki wideo do jachtu ?

Pliki wideo należy uprzednio dodać w serwisie YouTube (http://www.youtube.com). W serwisie rejsuj.pl podajemy link do tego wideo.

Tylko moderator może dodawać zdjęcia do profilu jachtu. Jeśli nim jesteś wyświetl profil jachtu, wybierz zakładkę „Zdjęcia i wideo”. Przy plikach wideo jachtu pojawi się opcja „Dodaj wideo”, wybierz ją. Podaj link do wideo na serwisie YouTube oraz podpis. Swoje działania potwierdź przyciskiem „Dodaj”.

Jak edytować plik wideo dodany do jachtu (dodać/zmienić podpis) ?

Tylko moderator może edytować wideo do profilu jachtu. Jeśli nim jesteś w galerii plików wideo, pod miniaturką każdego z nich znajdziesz menu „Wybierz opcję”. By dodać bądź zmienić podpis należy wybrać z niego opcję „Edytuj wideo”. Możesz zmienić istniejący już opis lub dodać nowy, wpisz go w polu „Edytuj opis” i zatwierdź klikając na „Zapisz zmiany”.

Jak usunąć plik wideo dodany do rejsu ?

Tylko moderator może usuwać wideo dodane do profilu jachtu. Jeśli nim jesteś w galerii plików wideo, wykorzystaj menu „Wybierz opcję” znajdujące się pod miniaturką pliku a następnie wybierz opcję „Usuń wideo”.

Jak dodać jacht do ulubionych ?

Będąc na profilu jachtu wybierz opcję „Dodaj do ulubionych” znajdującą się pod miniaturką jachtu. Będzie on wyświetlany w dziale „Moje ulubione jachty” znajdującym się w zakładce „Jachty” zarówno menu użytkownika jak i głównym.

Jak usunąć jacht z ulubionych ?

Będąc na profilu jachtu wybierz opcję „Usuń z ulubionych” znajdującą się pod miniaturką jachtu.

Jak wyszukać jacht ?

Aby znaleźć jacht należy skorzystać z opcji „Szukaj jachtu” znajdującej się w zakładce „Jachty” w menu głównym. Do wyszukania jachtu wystarczy wpisać część jego nazwy i/lub port macierzysty. Wpisane dane zatwierdź przyciskiem „Szukaj jachtów”, znalezione jachty pasujące do podanych przez Ciebie danych zostaną wyświetlone poniżej.

Jak skontaktować się z moderatorem jachtu ?

Chcąc wysłać wiadomość do moderatora jachtu wykorzystaj opcję „Napisz do moderatora” znajdującą się na profilu jachtu pod jego miniaturką. Przeniesie Cię ona do formularza wysyłania wiadomości, wpisz jej temat oraz treść i zatwierdź przyciskiem „Wyślij”.

 

Rejsy


Jak dodać nowy rejs ?

Zanim dodasz nowy rejs upewnij się czy ktoś już go wcześniej nie dodał. Możesz to zrobić korzystając z wyszukiwarki rejsów, albo też (prościej i pewniej) wyświetlić wszystkie wprowadzone w serwisie rejsy dla określonego jachtu (wejdź na jego profil i przejdź do zakładki "Rejsy"). Sprawdź czy w tym terminie nie ma już wprowadzonego rejsu który chciałeś dodać.

W systemie można dodawać zarówno rejsy które już się odbyły, jak i te które dopiero planujesz (nawet jeśli nie znasz jeszcze jednostki na której popłyniesz).

Aby dodać rejs wykorzystaj zakładkę „Rejsy” z menu głównego, następnie wybierz opcję „Dodaj nowy rejs”. Otworzy się formularz w którym wpisz dane rejsu. W przypadku gdy znasz jacht na którym się odbył / odbędzie rejs wprowadź jego nazwę i wybierz z listy, w przeciwnym przypadku zaznacz opcję "jacht nieznany". Wprowadź pozostałe dane (daty, porty itp.), pola oznaczone czerwonymi gwiazdkami są obowiązkowe. Pozycje "cena" i "liczba wolnych miejsc" jest przeznaczona dla osób, które chcą poprzez serwis rejsuj.pl szukać załogi (czyli raczej dla rejsów planowanych), dane te można w każdej chwili modyfikować czy też usunąć. Całość zatwierdzamy przyciskiem „Dodaj rejs”.

Jak edytować dane rejsu ?

Tylko moderator rejsu może edytować / zmieniać dane rejsu. W tym celu wejdź na jego profil i wybierz opcję „Edytuj rejs” znajdującą się pod miniaturką rejsu. Wprowadź zmiany w formularzu i naciśnij "Zapisz zmiany".

Jak zmienić zdjęcie główne rejsu (awatar) ?

Tylko moderator rejsu może zmienić zdjęcie główne. W tym celu należy wejść w opcję „Edytuj rejs”, która znajduje się pod miniaturką rejsu. Następnie wybierz zakładkę „Zdjęcie główne”. Wykorzystaj przycisk „Przeglądaj” aby wybrać zdjęcie znajdujące się na Twoim komputerze, zatwierdź swój wybór naciskając „Załaduj zdjęcie”. Dodatkowo po załadowaniu zdjęcia zaznacz obszar zdjęcia który ma znaleźć się na awatarze, zwiększając lub zmniejszając oraz przesuwając znajdujący się na zdjęciu kwadrat, na koniec zatwierdź wykonaną czynność.

Jak wyszukać rejs ?

Aby znaleźć rejs skorzystaj z opcji „Szukaj rejsu” znajdującej się w zakładce „Rejsy” menu głównego. Podaj wybrane dane takie jak: nazwa jachtu, akwen żeglugi, długość jachtu, okres czasowy, Dodatkowo można zaznaczyć znajdujące się poniżej formularza opcję szukania wyłącznie rejsów, na które są jeszcze wolne miejsca, bądź rejsów na jachtach których jest się sympatykiem. Podane dane zatwierdź przyciskiem „Szukaj rejsów”,. Poniżej wyświetlą się rejsy pasujące do podanych przez Ciebie danych.

Jak zapisać się do rejsu ?

Do ejsu zapisują się zazwyczaj jego uczestnicy. Aby to zrobić wykorzystaj przycisk „Dopisz się do rejsu”, który znajdziesz w profilu rejsu pod jego miniaturką. Następnie określ funkcję jaką pełniłeś w tym rejsie i potwiedź. Rejs został dodany, będziesz widniał jako jego uczetnik. Pojawi się on także automatycznie w Twojej książeczce żeglarskiej. Jeśli dołączysz do rejsu jako sympatyk, nie będziesz widniał w załodze, oraz nie będzie on widoczny w książeczce żeglarskiej. Pojawi się on natomiast w zakładce „Rejsy” jako "Obserwowane" .

Jak wypisać się z rejsu ?

Jeśli chcesz wypisać się z rejsu wykorzystaj przycisk „Wypisz się do rejsu”, który znajdziesz na profilu rejsu pod jego miniaturką.

Jak dodać rejs do obserwowanych ?

Jeśli chcesz dodać rejs do obserwowanych skorzystaj z przycisku „Dodaj do obserwowanych” znajdującego się pod miniaturką rejsu na jego profilu. Będziesz wyświetlany w zakładce „Obserwatorzy” znajdującej się w menu użytkownika na profilu jachtu.


Jak dodać zdjęcia do rejsu ?

Zdjęcia do rejsu mogą dodawać jedynie jego uczestnicy (ale nie sympatycy). Aby dodać zdjęcie do galerii rejsu wejdź na jego profil, z menu użytkownika wybierz zakładkę „Zdjęcia i wideo” a następnie kliknij przycisk „Dodaj zdjęcie” znajdujący się nad miniaturkami zdjęć. Zdjęcia należy dodawać pojedynczo wskazując plik na swoim komputerze (przycisk "Przeglądaj"). Maksymalny rozmiar wczytywanego zdjęcia 500KB. Możesz od razu dodać podpis do zdjęcia (w polu poniżej). Aby potwierdzić wykonane czynności naciśnij przycisk „Dodaj”.

Dodane do rejsu zdjęcia są automatycznie zapisywane w albumie uczestnika rejsu. Zatem jeden rejs może posiadać kilka albumów zdjęć (każdy uczestnik ma swój album).

Jak edytować zdjęcie dodane do rejsu ?

Edytować zdjęcie może jedynie osoba która je dodała - właściciel. W tym celu w galerii zdjęć z rejsu, pod miniaturką zdjęcia znajduje się menu „Wybierz opcję”. Wybierz opcję „Edytuj zdjęcie” a następnie wypełnij pole „Edytuj opis” i zatwierdzić.

Jak usunąć zdjęcie dodane do rejsu ?

Usunąć zdjęcie może moderator lub osoba która je dodała - właściciel. W tym celu w galerii zdjęć z rejsu, pod miniaturką zdjęcia znajduje się menu „Wybierz opcję".  Wybierz „Usuń zdjęcie” i potwierdź zmiany.

Jak dodać pliki wideo do rejsu ?

Pliki wideo należy uprzednio dodać w serwisie YouTube (http://www.youtube.com). W serwisie rejsuj.pl podajemy link do tego wideo.

Wideo do rejsu mogą dodawać jedynie jego uczestnicy (ale nie sympatycy). Aby dodać wideo do galerii rejsu wejdź na jego profil, następnie z menu użytkownika wybierz zakładkę „Zdjęcia i wideo” a następnie kliknij przycisk „Dodaj wideo”. Podaj link do wideo na serwisie YouTube oraz podpis do pliku wideo. Potwierdź przyciskiem „Dodaj”.

Jak edytować plik wideo dodany do rejsu ?

Wideo do rejsu może edytować jedynie jego właściciel (osoba która dodała wideo do serwisu). W galerii plików wideo, pod miniaturką każdego pliku znajduje się menu „Wybierz opcję”. Wybierz  „Edytuj wideo”. Zmień lub dodaj opis w polu „Edytuj wideo” i zatwierdź.

Jak usunąć plik wideo dodany do rejsu ?

Usunąć wideo może moderator lub osoba która je dodała - właściciel. W tym celu w galerii zdjęć z rejsu, pod miniaturką wideo znajduje się menu „Wybierz opcję". Wybierz „Usuń wideo” i potwierdź zmiany.

Jak skontaktować się z moderatorem rejsu ?

Jeśli chcesz wysłać wiadomość do moderatora rejsu wykorzystaj opcję „Napisz do moderatora” znajdującą się pod miniaturką rejsu na jego profilu.
 
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa