Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Gudhjem Havn
Ocena:
Typ przystani przystań jachtowa
Państwo Dania
Miasto Gudhjem
Ilość miejsc 45
Kontakt Tel.: +45 (0)56922336 E-mail: GudhjemHavn@brk.dk
Wyposażenie przystani:
  • Wi-Fi
  • Prąd na kei
  • Woda na kei
  • Sklepy
  • Toalety
Dodatkowe wyposażenie przystani:
dźwig, serwis silników, żaglomistrz, niedaleko stacja benzynowa, sprzedaż gazu w butlach
Wyświetleń przystani: 1983

Informacje o przystani

Dwa porty Gudhjem stanowią przykład typowych portów bornholmskich, jako że powstały z granitu tworzącego zręb tektoniczny sterczący z wybrzeża w kierunku Bokuld. To właśnie niemu port i wioska Gudhjem zawdzięczają swój śródziemnomosrki klimat. Ze wschodniego portu kilka razy dziennie wypływa prom na Christianso.

Gudhjem jest typowym, tętniącym życiem miasteczkiem turystycznym. Można tutaj posłuchać muzyki na żywo, są też restauracje, sklepy, kino, kryty basen i galerie. Można również podziwiać sztukęrzemieśliczą w muzeach, czy też wziąć udział w warsztatach hutniczych. W pobliżu zachodniej części portu znajduje się Muzeum Olufa Hosta.

Wznoszące się wokół portu skały cieszą się dużą popularnością. Można zajadać się na nich śledziami wędzonymi w okolicy, są też dobrym miejscem na opalanie, kąpiel w szafirowych wodach Bałtyku czy też podziwianie niesamowitych zachodów słońca.

Turyści mogą cumować we wschodniej części portu ale dwie jego części zarezerwowane są dla promu Christiansofarten i dla łodzi widokowej, Generalnie miejsca jest pod dostatkiem, aczkolwiek przy silnych wiatrach wiejących od strony morza jest go nieco mniej, gdyż śluza oddzielająca baseny zewnętrzne i wewnętrzne jest zamykana kiedy wiatr ten przekracza 10 m/s.

Informacje o mieście i okolicy

Uważa się, że Gudhjem jest "ojczyzną" wędzonego śledzia - to tutaj zaczęto przyrządzanie ich w ten sposób na szerszą skalę. Od lat 40. XIX wieku wędzone śledzie eksportowano do Kopenhagi. W Gudhjem powstał też bornholmski specjał Sol over Gudhjem (Słońce nad Gudhjem), będący kompozycją ciemnego chleba, wędzonego śledzia, surowego żółtka jajka, rzodkiewki i koperku.

Ciekawostki i inne informacje

Brak ciekawostek i innych informacji.

Ostatnio dodane zdjęcia

Ostatnio dodane wideo

Brak wideo.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa