Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
STS Siedow
Ocena:
Typ jachtu bark
Rok budowy 1921 r.
Powierzchnia żagli 4192 m2
Wyświetleń profilu: 2292
STS Siedow to obecnie największy szkolny żaglowiec na świecie. Jest to 4-masztowy bark wybudowany w 1921 r. w Kilonii dla firmy F. A. Vinnen. Otrzymał on wówczas nazwę Magdalene Vinnen II i pływał jako żaglowiec towarowy. Ponadto spełniał on również funkcje szkoleniowe dla przyszłych oficerów marynarki handlowej, mogąc zabrać na pokład 60 kadetów.
W 1936 roku Magdalene Vinnen II kupiła firma Norddeutscher Lloyd z Bremmerhaven i zmieniła nazwę żaglowca na Kommodore Johnsen. Dzięki dobudowaniu spardeku statek mógł zabrać do 100 kadetów. W czasie drugiej wojny światowej przestał pełnić funkcje handlowe i pływał w rejsach szkoleniowych po Bałtyku.
Po zakończeniu wojny żaglowiec został w ramach reparacji wojennych przejęty przez ZSRR i przemianowany na Siedow, na cześć rosyjskiego polarnika Georgija Siedowa. Po zakończonym w 1952 r. remoncie statku mógł on pomieścić 200 kadetów. Był on wykorzystywany w celach szkoleniowych przez Radziecką Marynarkę Wojenną, a w latach 1957 - 1966 prowadził badania hydrograficzne na Oceanie Atlantyckim jako statek oceanograficzny Akademii Nauk. W czasie tych podróży również pełnił funkcje szkolne dla kadetów marynarki wojennej.
W 1966 r. został formalnie przekazany Ministerstwu Rybołówstwa. W latach 70-tych stacjonował w Kronstadt niezbyt często pływając po Zatoce Fińskiej.
W 1981 r. Siedow został wyremontowany, zyskując salę balową ze szklaną kopułą, a także salę kinową. Od tego roku stacjonował w Rydze i pływał w szkolne rejsy, zabierając na swój pokład studentów szkół morskich z Kaliningradu i Murmańska. W 1991 r., kiedy to Łotwa uzyskała niepodległość, Siedow został przeniesiony do Murmańska, w którym to mieście znajduje się jego właściciel – Państwowy Uniwersytet Techniczny w Murmańsku.

Zdjęcia jachtu

Wideo jachtu

Brak wideo.

Rejsy tym jachtem

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa