Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
s/y Aglaia
Ocena:
Typ jachtu slup
Port macierzysty Hamble, Hampshire
Materiał GRP
Rok budowy 1997 r.
Długość 23 m
Szerokość 6.14 m
Zanurzenie 2.88 m
Liczba koi 6
Silnik Cummins
Wyświetleń profilu: 2612
s/y AglaiaAglaia został zbudowany przez Klub Colin'a Archer'a w Sztokholmie, który został założony w 1975 roku w celu  odbudowy kadłubów w oparciu o słynne norweskie statki ratownicze z ubiegłego wieku. Jego kadłub był jednym z 30 w tym czasie zbudowanym i zakupionym przez sprzedawcę z Hamburga w Niemczech, który pracował nad ukończeniem statku. Jednak po 15 latach pracy, zmarł na początku lat '90. Jego synom zajęło cztery lata, by sprzedawać niedokończony statek, ale w 1996 roku został on kupiony przez organizację non-profit, Segeln ohne Grenzen eV co oznacza Żeglarstwo bez Granic. W czerwcu 1997, Aglaia został umieszczony w wodzie po raz pierwszy.
Jacht "Aglaia" jest nowoczesną repliką pierwszej łodzi ratunkowej z 1892 roku, zaprojektowanej przez słynnego norweskiego architekta Colina Archera.

We wrześniu 2005 Aglaia ukończył rejs, który był  od Wielkiej Brytanii, przez Karaiby, a następnie do Auckland, Nowej Zelandii, przez Panamę , Pacyfik. Stamtąd popłynął do Barrier Reef, Darwin, Cape Town Republiki Południowej Afryki, Horta i powrócił do Wielkiej Brytanii. Podczas tego rejsu był znakomicie utrzymany i odremontowany jak potrzeba.

Zdjęcia jachtu

Wideo jachtu

Brak wideo.

Rejsy tym jachtem

Brak rejsów.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa