Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wiadomość dla instruktorów PZŻ i PZMWINW - stare patenty nadal ważne

Data:  2011-09-22 08:26:00
(głosów: 1)
Ocena:
  Żródło: zozz.com.pl
Sejm RP uchwalił a Senat RP nie wniósł poprawek i w ten sposób wszyscy instruktorzy żeglarstwa obydwu "właściwych polskich związków sportowych" odzyskali w majestacie prawa prawo szkolenia na stopnie żeglarskie i motorowodne niezależnie od tego kiedy stopnie instruktorskie uzyskali.
Mówi o tym ustawa z dnia 31 sierpnia 2011 o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej, którą mamy nadzieję podpisze w najbliższym czasie Pan Prezydent. Radość wśród instruktorów jest wielka. Boje o ustawowe przywrócenie uprawnień trwały od sierpnia 1997 roku a więc blisko 15 lat!

Dziękujemy za pomoc w szczęśliwym zakończeniu naszych starań "stronie rządowej" reprezentowanej przez Ministerstwo Sporu i Turystyki i Ministerstwo Infrastruktury i oczywiście posłom z sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz wszystkim 405 posłom, których głosami Sejm RP ustawę uchwalił.

Szczególnie dziękujemy panom Posłom: Zbigniewowi PACELTOWI sprawozdawcy KKFSiT na forum Sejmu RP, Arkadiuszowi LITWIŃSKIEMU, który wprowadził projekt ustawy najpierw na forum Parlamentarnego Zespołu PLATFORMY OBYWATELSDKIEJ a następnie do "Laski Marszałkowskiej" w czym wspierał Go szef zespołu PO poseł Tomasz TOMCZYKIEWICZ. Dziękujemy posłowi Tadeuszowi TOMASZEWSKIEMU, który przewodniczył posiedzeniom KKFSiT w trakcie procedowania projektu ustawy.

W czasie prac nad projektem ustawy w Senacie RP szczególnie wspierali ustawę panowie Senatorowie Marek ROCKI i Andrzej PERSON. DZIĘKUJEMY!

Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław