Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wodna taksówka przyszłości

Data:  2011-09-13 17:05:25
Ocena:
  Żródło: www.gizmag.com
Pomysł irlandzkich projektantów z pracowni Curve Creative, który nazwali C.A.T - City Aquatic Transport. Polega on na stworzeniu przedsiębiorstwa taksówkowego, które będzie konkurencją dla tych które uzależnione są od tłocznego transportu ulicznego gdyż w tym przypadku środkiem lokomocji będą nietypowe łodzie.
Główną ideą projektu jest stworzenie przyjaznego dla użytkowników systemu pozwalającego na internetową rezerwację albo natychmiastowe wykorzystanie wolnej łodzi stojącej przy nabrzeżu. Łodzie przewidują miejsca dla czworga pasażerów na siedzeniach, które umożliwią obrót o kąt 360 stopni i zostaną rozmieszczone wokół składanego stołu pod szklanym dachem zwiększającym pozytywne wrażenia. Sterowane mogą być zarówno ręcznie jak i automatycznie. Dla pasażerów kolejną dogodnością ma być możliwość pracowania podczas podróży co ułatwi m.in. Wi-Fi czy zamontowane w różnych miejscach gniazdka do których można będzie podłączyć chociażby laptopa.

Projektanci C.A.T. zapewniają, że jeśli projekt ten wejdzie w życie łodzie będą zasilane wyłącznie energią elektryczną tak aby nie stanowiły zagrożenia dla środowiska.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia