Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Dni Morza 2010 w Szczecinie

Data:  2010-05-21 16:58:00
Ocena:
  Żródło: szczecin.eu
Trzydniowa naWałnica Sail Szczecin w dniach 11-13 czerwca po raz 63 odbędą się szczecińskie Dni Morza wraz z towarzyszącym im od kilku lat Zlotem Oldtimerów. Jest to największa impreza plenerowa w Szczecinie.
Serdecznie zapraszam na kolejne, już 63, Dni Morza w Szczecinie- powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W tym roku Dni Morza będą szczególne, bo związane z obchodami 200 rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Tradycyjnie będziemy podziwiać żaglowce i oldtimery. Do Szczecina zawinie ok. 60 jednostek pływających. Z pewnością uwagę przykuwać będzie "Fryderyk Chopin". Nie tylko dlatego, że właśnie przeszedł gruntowny remont. Żaglowiec zacumowany w centralnym punkcie Wałów Chrobrego stanowić będzie wraz z dwoma innymi - "Iskrą" i "Pogorią" tło widowiska plenerowego "Chopin na Chopinie", które odbędzie 12 czerwca. Dzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora wykonają znani pianiści Leszek Możdżer oraz Krzysztof Jabłoński. Muzyce towarzyszyć będą występy baletowe, parada, pokaz świateł i projekcje na telebimach.

Wydarzenie związane z 200-leciem urodzin kompozytora stanowi część projektu promującego nasz kraj, który przygotowała Polska Organizacja Turystyczna. Ze Szczecina "Fryderyk Chopin" wypłynie w trzymiesięczny rejs. W tym czasie zawinie do kilkunastu europejskich portów, a w każdym z nich zaplanowano wydarzenie promujące Polskę.
Dni Morza to także wystawy, m.in. fotograficzna - żaglowców zaprojektowanych przez inż. Zygmunta Chorenia, liczne koncerty, w tym "Baltic Suite" w wykonaniu Baltic Neopolis Orkiestra, występ zespołu HEY, "Polska spotyka Irlandię" w wykonaniu m.in. "Dervish" i "North Cregg" z Irlandii czy tradycyjny koncert "…tym, którzy nie powrócili z morza…".

Podziwiać będzie można także paradę oldtimerów i jachtów na Odrze, a także prezentacje muzyczne "Sail Szczecin czyli płyńmy do Szczecina" oraz - jak co roku - pokaz sztucznych ogni. Poza tymi atrakcjami przewidziano m.in. zwiedzanie żaglowców, okrętów i oldtimerów, bezpłatne rejsy dla młodzieży połączone z zajęciami marynistycznymi, warsztaty ekologiczne, szkutnicze, naukę węzłów żeglarskich.

Miasto dziękuje głównemu partnerowi tegorocznych Dni Morza - Sail Szczecin 2010: lokalnemu browarowi Bosman, a także partnerom: Polskiej Organizacji Turystycznej, Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście S.A., Grupie PŻM.

Program Dni Morza
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa