Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Irlandia i Szkocja - kolejna relacja z TSR2011

Data:  2011-07-12 13:28:32
Ocena:
Autor: Wojciech Maleika   Żródło: rejsuj.pl
Z pokładu Daru Szczecina: etap pomiędzy regatami wykorzystujemy do zwiedzania Irlandii i Szkocji. Zielone wzgórza które tak często goszczą w szantach mamy teraz na co dzień, niestety razem z tutejszą pogodą czyli słońcem i deszczem na przemian.
Po szybkim wyścigu (2 dniach żeglugi) mamy mnóstwo czasu, kierujemy się zatem na Belfast, który kusi swoją odmiennością, szczególnie że jest to stolica, a zarazem największe miasto Irlandii Północnej. Miasto znane jest z dwóch wydarzeń - to tu zbudowano Tytanica (do dziś jest zachowany dok w którym go budowano, wkrótce zostanie otworzone muzeum) oraz z zamachów przeprowadzanych tutaj przez Irlandzką Armię Republikańską. Dziś to już spokojne ładne architektonicznie miasteczko. Nasze wyprawy zazwyczaj kończyły się w sklepie, organizm chyba tęsknił za jakimiś słodyczami.

Kolejnym celem okazała się mała miejscowość Lamlash na wyspie Arran. Tu rozpoczynamy przygodę ze Szkocją. To tu w dawnych czasach swoją bazę wypadową na dłuższe podróze mieli Wikingowie, obecnie to spokojna pięknie położona niewielka miejscowość bardzo powiązana z wodą. Nas chyba najbardziej zaskoczyły rosnące tu Palmy, i to nie w jakiś doniczkach, tylko normalnie w przydomowych ogrodach. Spędzamy tu cały dzień korzystając z atrakcji przygotowanych przez lokalnych żeglarzy.

Czas na drugi Tall Shipowy port w tym roku - Greenock. Dopływamy tam nieco dłuższą widokową trasą. Jest pięknie, żeby tylko deszcz dał sobie spokój. 4 dni które tu spędzamy powinniśmy właściwie przemilczeć. Miejscowość naprawdę nieciekawa, wszyscy dookoła ostrzegają nas aby wieczorem nie wychodzić poza keję bo jest bardzo niebezpiecznie. Faktycznie twarze podpitych młodych Szkotów nie zachęcają do wspólnych zabaw. Całość imprez przeciętna, może poza Crew Party które całkiem się udało. Nie zniechęceni tym wraz z drugą częścią reprezentacji Szczecina robimy pokazy ogni oraz tańce na kei. Dołączają do nas załogi z innych jachtów.

Za 2 godziny wypływamy dalej, jeszcze turystycznie, za 3 dni zmiana załogi - pierwszy etap dobiegnie końca…

Z pokładu Daru Szczecina
Wojtek ‘BoloJr' Maleika

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa