Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Największy katamaran na świecie

Data:  2011-07-04 20:42:11
Ocena:
Autor: Aleksandra Glinko   Żródło: sail-world.com
Najbardziej wyczekiwany w ostatnim czasie katamaran Hemisphere o całkowitej długości 44.2m i wyporności prawie 550ton przechodzi właśnie swoje pierwsze morskie próby w Wielkiej Brytanii. Jacht opuści stocznię Pendennic po przejściu wszystkich testów pod koniec lipca.
Jacht ten dołączy do imponującej listy Pendennis, na której znajduje się ponad 30 nowoczesnych jachtów zbudowanych na ich 150m suchym doku. Do projektowania zostali zaangażowani m.in. architekci Van Petghem Lauriot Prevost którzy uczestniczyli w takich projektach jak 33rd America's Cup. Zaangażowanie do tego projektu tak wielkich sław świadczy o wykorzystaniu wielu innowacyjnych rozwiązań.

Jego zaledwie trzymetrowe zanurzenie zapewnia łatwość manewrowania oraz możliwość żeglowania po akwenach czasem niedostępnych dla głębszych jednokadłubowców. Osprzęt na pokładzie został zminimalizowany aby uzyskać efekt otwartej przestrzeni. Wszystkie fały przebiegają wewnątrz 58 metrowego masztu. Na jachcie można znaleźć liczne bakisty i schowki m.in. na sprzęt sportowy. Dodatkową atrakcją jest platforma hydrauliczna na rufie ułatwiająca kąpiele w morzu.


Katamaran ten zbudowany jest z myślą o czarterach luksusowych łodzi w egzotycznych krajach o czym świadczy zamontowane na jachcie jacuzzi czy panele słoneczne. Wnętrza zaprojektowała firma Michael Leach Design, są one kwintesencją współczesnego szyku tworząc niezwykłą przestrzeń na jachcie jednocześnie oferując wysoki poziom luksusu. Ciemne, drewniane podłogi są równoważone neutralnymi kolorami - siedemnastoma różnymi rodzajami granitu czy szesnastoma różnymi skórzanymi wykończeniami.

Na jachcie przygotowano miejsce dla 12 gości do których dyspozycji jest 5 komfortowych kabin, oczywiście jak na luksusowy jacht przystało nie może na nim zabraknąć profesjonalnej załogi - dla nich przygotowano 8 miejsc.

Inauguracyjny sezon Hemisphere odbędzie się już tego lata w basenie Morza Śródziemnego. Następnie zostanie rozpisany grafik czarterów na zimę kiedy to katamaran będzie dostępny na Karaibach a ceny rozpoczną się od 175 000 euro za tydzień. Następnie jacht przemierzy Kanał Panamski i wiosnę przyszłego roku spędzi na Pacyfiku w warunkach do których został docelowo stworzony. Oficjalny debiut tego luksusowego jachtu będzie miał miejsce podczas Monaco Yacht Show we wrześniu.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa