Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Mapa jeziora Dąbie ze stanowiskami sieci rybackich

Data:  2011-06-28 22:15:07
(głosów: 3)
Ocena:
Autor: kpt. Janusz Charkiewicz   Żródło: zozz.com.pl
Nowa mapa jeziora Dąbskiego, linie brzegowe, znaki nawigacyjne oraz sieci - uwaga mapa poglądowa ale bardzo dokładna.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego Wydział Rolnictwa i Rybactwa zorganizował w dniu 7 czerwca br. spotkanie, na które zaproszono Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecina, Prezesa ZOZŻ, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie oraz przedstawicieli armatorów i rybaków prowadzących połowy na wodach Jeziora Dąbie.

Podczas spotkania i rozmów ze środowiskiem rybaków wyłonił się niepokojący obraz problemów, z jakimi borykają się w swojej codziennej działalności. Dotyczą one zwłaszcza kwestii zagospodarowania przestrzennego Jeziora Dąbie i terenów przyległych, planów pogłębienia toru żeglugowego i gospodarki rybackiej w aspekcie współegzystowania rybołówstwa oraz żeglugi, turystyki i rekreacji wodnej na tym akwenie. Bardzo dużo uwag krytycznych zgłoszono po adresem żeglarzy i motorowodniaków - ich zachowaniu na wodzie i w portach, a przede wszystkim uszkadzanie i niszczenie stanowisk sieciowych.

Wychodząc naprzeciw problemowi uszkadzania sieci rybackich, Wydział Śródlądowych Dróg Wodnych RZGW przesłał mapy Jeziora Dąbie z naniesionymi stanowiskami sieciowymi 2011 r. Znajomość miejsc, gdzie są rozmieszczone sieci oraz przestrzeganie dobrych zasad żeglugi powinno zmniejszyć problem uszkadzania sieci. Te mapy powinny znajdować się na każdym jachcie żeglującym po wodach Jeziora Dąbie. Uważam również, że organizatorzy regat na tym akwenie powinny zwracać szczególną uwagę na to zagadnienie. A może do instrukcji żeglugi warto dołączać przynajmniej mapkę "dzienną" ?

POBIERZ: mapa wersja 1 (), mapa wersja 2 ()Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa