Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Szkoła życia na "Kapitanie Głowackim"

Data:  2010-05-15 18:54:00
Ocena:
Autor: Wiesław Seidler
Wczoraj zakończył się 36 rejs Szczecińskiej Szkoły pod Żaglami. Uczestnicy byli na morzu przez dziewięć dni, na pokładzie żaglowca "Kapitan Głowacki". Większość po raz pierwszy w życiu.

Wracali do Szczecina z żeglarskim fasonem, podchodząc do Nabrzeża Jana z Kolna w paradzie rejowej. Laureaci konkursu radiowego i Regionalnego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, uczniowie szczecińskich gimnazjów i szkół średnich, uczestnicy kolejnego 36. bałtyckiego rejsu Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami. Pogoda ich nie rozpieszczała - przeszli dobrą morską zaprawę i szkołę życia, wzbogacili wiedzę o świecie odwiedzając Kopenhagę, Allinge na Bornholmie i Sassnitz na Rugii. Opinia kapitana Wojciecha Maleiki i kadry była zgodna - większość zdała morski egzamin, będą z nich żeglarze. W poniedziałek wracają do szkół, niektórzy zapowiadają chęć udziału w kolejnych rejsach, niektórzy już są zakwalifikowani do reprezentacji Szczecina i Pomorza Zachodniego na najbliższe regaty Tall Ships' Races na Morzu Północnym, podczas wakacji. Przy nabrzeżu witała ich grupa maluchów z "morskiego" przedszkola nr 27. Za kilkanaście lat to dla nich będzie pokład żaglowca.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa