Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nowe chartplottery Garmina

Data:  2010-05-12 18:40:00
Ocena:
  Żródło: www.żeglarstwo.pl
Garmin International Inc. ogłosił wprowadzenie najnowszych, ręcznych morskich chartplotterów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z nawigacji na otwartej przestrzeni było jak najbardziej komfortowe.

"Urządzenia z serii GPSMAP 78 w szczególności przypadną do gustu żeglarzom śródlądowym. Są idealnym instrumentem nawigacyjnym wszędzie tam gdzie inwestycja w drogie plotery map jest nieuzasadniona a bezpieczeństwo jest najwyższą wartością" - mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. "Niezależnie od tego, czy żeglujemy po Śniardwach czy strefie przybrzeżnej Bałtyku dysponujemy informacją o naszej aktualnej pozycji na mapie oraz najbliższym punkcie opieki medycznej, czy posterunku policji a dedykowany przycisk MOB (Man Overboard) nie pozwoli nam nigdy stracić z oka człowieka za burtą" - dodaje Jakub Szałamacha.

Dzięki zastosowaniu transrefleksyjnego, podświetlanego wyświetlacza LCD wykorzystującego 65 tys. kolorów, odczyt danych i obsługa chartplotterów z serii GPSMAP 78 stają się proste w każdych warunkach. Tak jak wcześniejsze generacje GPSMAP, najnowsza seria wyposażona została w wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, miękkie klawisze a także ergonomiczny, ułatwiający użytkowanie kształt. Wytrzymała obudowa charakteryzuje się dodatkowo odpornością na wilgoć i zatopienie - w przypadku wypadnięcia za burtę urządzenie utrzyma się na powierzchni wody.

Inne kluczowe udoskonalenia modeli GPSMAP 78sc i GPSMAP 78s to definiowane przez użytkownika profile oraz 3‑osiowy elektroniczny kompas z kompensacją odchylenia, który wyświetla kierunek nawet w bezruchu. Urządzenia z serii GPSMAP 78sc i 78s oferują również bezprzewodową wymianę śladów, waypointów, tras oraz punktów geocache z kompatybilnymi urządzeniami z serii Oregon®, DakotaTM , Colorado® i Foretrex®.

GPSMAP 78 posiadają zaimplementowaną cieniowaną mapę bazową świata. Dodatkowo współpracują one z Garmin Custom Maps - bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin. Dzięki takiemu rozwiązaniu do każdego modelu z serii GPSMAP 78 można przenieść szczegóły, oznaczenia i punkty charakterystyczne z istniejących map. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.garmin.com/CustomMaps.

"Kompatybilność najnowszych urządzeń z Garmin Custom Maps oferuje, zwłaszcza żeglarzom pływającym rekreacyjnie po Mazurach czy Bałtyku, ciekawe możliwości w eksplorowaniu wód. Każdy z nas ma swoje ulubione mapy z oznaczonymi sprawdzonymi miejscami biwakowymi, mieliznami, przeszkodami czy zacisznymi miejscami do wędkowania. Wszystko to pieczołowicie notowane, zapamiętywane bądź nanoszone na papierowe mapy. Teraz mamy możliwość przeniesienia tych map wraz ze wszystkimi oznaczeniami i notatkami do chartplottera Garmin" - podsumowuje Jakub Szałamacha.

Aby zapewnić wiarygodne odwzorowanie otoczenia, seria GPSMAP 78 obsługuje technologię obrazowania satelitarnego BirdsEyeTM - usługę z subskrypcją roczną, która umożliwia użytkownikom pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych firmy Garmin bardzo szczegółowych map fotograficznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.garmin.com/birdseyesatimagery.

Ważące ok. 220 g modele GPSMAP 78 mogą pracować do 20 godzin na 2 bateriach AA. Każde urządzenie jest wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS, obsługujący procedurę HotFixTM, automatycznie wyliczającą i przechowującą istotne dane dotyczące satelitów, które później można wykorzystać do szybkiego wyliczenia pozycji. Chartplottery GPSMAP 78 zostały wyposażone w 1,7 GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSDTM, umożliwiający korzystanie z opcjonalnych map, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość wgrywania dodatkowych map morskich BlueChart®, map topograficznych oraz danych CityNavigator®, które pozwalają na precyzyjną nawigację drogową zakręt po zakręcie. Korzystając z tych urządzeń, można przechowywać nawet 2000 waypointów, 200 tras oraz rejestr śladów liczący nawet 10 000 punktów i 200 zapisanych śladów.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
18
Sie
2023
erocall
Kategoria: inne
Warszawa
16
Paź
2023
Hotels
Kategoria: szanty
Wrocław
19
Paź
2023
Croatia
Kategoria: szanty
Wrocław
19
Paź
2023
Skup aut
Kategoria: szanty
Wrocław