Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Innowacyjna wentylacja na jachtach

Data:  2011-05-16 21:15:01
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: www.sail-world.com
Wiele jachtów żaglowych boryka się z problemem zasilania, jeśli nie ma na nich generatora i nie możemy podłączyć jachtu do prądu można pomarzyć o wygodach typu klimatyzacja do której potrzebne są znaczne ilości energii. Rozwiązaniem dla właścicieli takich jachtów jest Windscoop.
Jeśli nie masz na swoim jachcie klimatyzacji albo odpowiedniego zasilania które pozwoli na korzystanie z niej w upalne dni powinieneś pomyśleć o tej jakby nie patrzeć nowince technicznej. Windscoop dostarcza chłodne powiewy wprost pod pokład znacznie poprawiając w ten sposób wentylację.

Gorące powietrze, duchota w kabinach powodujące nieprzespane noce a nie zawsze można “uciec" do kokpitu czy na pokład by spać spokojnie. Dzięki zamontowaniu wentylacyjnego żagla Windscoop duchota i gorąc nie będą już problemem.

Stylowy, lekki żagielek o aerodynamicznym kształcie wyłapie nawet najdelikatniejszy powiew wiatru i skieruje pod pokład przez luk.

Montaż jest bardzo prosty. Windscoop może być podwieszony na bomie, sztagu czy po prostu fale. Od dołu nigdzie się go nie przywiązuje tylko wpuszcza materiał w luk dzięki czemu jest w stanie wychwycić powiewy wiatru ze wszystkich kierunków wprowadzając pod pokład. System ten najlepiej sprawdza się podczas postoju jachtu.

Windscoop pasuje do wszystkich luków o szerokości do 122 cm. Aby nie zużywał się zbyt szybko składa się z dwóch warstw materiały różnorodnych kolorów. Przechowuje się go w ochronnym, nylonowym worku a jego cena oscyluje w granicach 55$.

Więcej informacji na stronie www.davisnet.com gdzie jest wykaz sklepów które posiadająw asortymencie ten produkt, dla nas pozostaje sklep on-line.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia