Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Darmowy symulator jachtów motorowych

Data:  2011-05-04 16:40:11
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: www.sail-world.com
Symulatory są świetnym sposobem na dopracowywanie swoich umiejętności przed zetknięciem się z prawdziwym sprzętem. Fundacja BoatUS stworzyła nowy a w dodatku darmowy symulator pozwalający pływać jachtami motorowymi. Dzięki niemu można odbyć godziny manewrówek bez narażenia na szkody.
Ten dostępny do pobrania symulator przenosi użytkownika na wirtualny akwen i uczy nawigować czasem po zdradliwych i zatłoczonych wodach.

Tego typu symulatory sprawiają, że żegluga staje się interaktywna a do dyspozycji “gracza" są dźwignie zmiany biegów, wyświetlacze i kierownica które mają jak najbardziej przypominać realne warunki. Badania pokazują, że większość ludzi jest wzrokowcami w połączeniu z ich aktywnym udziałem, zwiększa się zrozumienie danego problemu co umożliwia ten symulator.

Wykorzystywana jest klawiatura a właściwie strzałki oraz myszka a simulator można pobrać całkowicie za darmo ze strony www.BoatUS.com/Foundation/games. Podczas pływania wykorzystuje się wszystkie dostępne narzędzia do nawigacji informujące o głębokości czy zatłoczeniu. Można nawet zostać ukaranym za nadmierną prędkość czy niezachowaną bezpieczną odległość od innego jachtu.

Jest to trzecia interaktywna gra oferowana przez fundację BoatUS umożliwiająca pływanie jachtem. Poprzednie to DockIt i NavigateIt poprzez które uczy się cumowania i nawigowania. Wszystkie darmowe gry fundacji można pobrać z tej samej strony na której jest symulator. Jedyne co jest potrzebne to komputer z oprogramowaniem Windows XP lub nowszym oraz DirectX 9.0.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa