Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Rozwój żeglugi śródlądowej na Odrze

Data:  2011-05-04 14:48:51
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: PAP
Rozpoczęto realizację projektu "Odra dla turystów 2014" który ma przyczynić się do rozwoju żeglugi pasażerskiej oraz rozbudowy portów położonych nad Odrą.
Projekt ten obecnie obejmuje budowę dwóch statków pasażerskich "Nimfa" i "Laguna" oraz modernizację portów na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry. Planowane jest cumowanie statków zarówno w polskich jak i niemieckich portach m.in. Nowej Soli, Bytomiu Odrzańskim, Słubicach Frankfurcie nad Odrą czy Ratzdorf. "Przy portach w Nowej Soli, Bytomiu i Cigacicach wzmocnione zostaną skarpy, a mariny wyposażone będą w rowery wodne. Wybudowane będą też dwa statki wycieczkowe o zanurzeniu do jednego metra tak, aby mogły pływać właściwie przez cały rok" - przekazała PAP rzecznik urzędu miasta w Nowej Soli, Ewa Batko.

Zarządcą statku będzie operator, który zajmie się opracowaniem planu rejsów i poniesie koszty związane z eksploatacją. W projekcie, który potrwa do końca 2012 roku, uczestniczą miasta Nowa Sól i Kostrzyn nad Odrą, a także gminy Bytom Odrzański, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Górzyca, Stowarzyszenie Marina Winterhafen Sporboot Frankfurt (Oder) e.V., niemieckie miasta Eisenhüttenstadt i Frankfurt nad Odrą. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013. Na rozwój turystyki rzecznej na pograniczu polsko-niemieckim Unia Europejska przekaże ok. 5,6 miliona euro, a cały projekt jest wart ok. 6,9 mln euro.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
17
Sie
2022
Buty
Kategoria: szanty
Wrocław
24
Sie
2022
Coin Forum
Kategoria: szanty
Wrocław
26
Sie
2022
Osuszanie Murów
Kategoria: szanty
Wrocław
14
Wrz
2022
MSP Hack
Kategoria: szanty
Wrocław