Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Cała naprzód! Jubileuszowo i radośnie

Data:  2010-05-09 12:00:00
Ocena:
Autor: Wiesław Seidler
Relacja z uroczystości inauguracji sezonu żeglarskiego w Centrum Żeglarskim w Szczecinie, połączonej z obchodami 65-lecia polskiego żeglarstwa w tym mieście i na calym Pomorzu Zachodnim.

Jeszcze rano mżyło, ale później wyjrzało nawet słońce, dodając wiosennego kolorytu jubileuszowej uroczystości Inauguracji Sezonu, w pełnej białych żagli - w barwach Szczecina - nastrojowej scenerii, na przystani Centrum Żeglarskiego nad jeziorem Dąbie. Było rocznicowo i radośnie - żeglarze rozpoczęli równocześnie przypadające w tym roku obchody 65-lecia polskiego żeglarstwa w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim, a młodzi żeglarze cieszyli się z sześciu kolejnych nabytków, łodzi typu DZ i jachtów, które wzbogaciły bazę szkoleniową Centrum. Było to więc rzeczywiste spotkanie kilku żeglarskich pokoleń, od pionierów i seniorów, którzy 65 lat temu wydobywali z wód Odry i remontowali poniemieckie jachty i byli ich najmłodsi wychowankowie i koledzy, wychodzący dzisiaj na wodę w jakże innych warunkach….

Na uroczystość złożyło się tradycyjne podniesienie bandery - w samo południe, w takt "szklanek"
i Mazurka Dąbrowskiego odśpiewanego przez chór Akademii Morskiej, były wystąpienia Prezesa ZOZŻ Zbigniewa Zalewskiego i zastępcy prezydenta Elżbiety Masojć, były jubileuszowe "Medale 65-lecia Polskiego Żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim", były "Honorowe Wyszaki" przyznane przez młodzież, był chrzest wspomnianych nowych jednostek, koncert chóru, wspomnienia, ognisko… Szczególne serdeczne brawa dostała grupa seniorów, z Danutą Kopacewicz i Kazimierzem Rypińskim, wyróżniona wspomnianymi jubileuszowymi medalami. Warto dodać, że decyzją Zarządu ZOZŻ i specjalnej kapituły medale przyznano 150 osobom - żeglarzom i działaczom żeglarskim, a podczas inauguracji wręczono je wybranej grupie.

Sezon żeglarski 2010 otwarty. Cała naprzód, ku nowym rejsom, wyprawom, dokonaniom, pod banderą morskiego Szczecina!

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa