Zespół z Korei Południowej w America’s Cup!
	
		Data:  2011-04-07 09:50:13
		
		
	 
	Autor: rejsuj.pl   Żródło: sailing.org
	
				Południowa Korea po raz pierwszy zgłosiła swój zespół do regat America's Cup. Jest to druga ekipa z Azji, która będzie rywalizowala o najstarsze trofeum tych międzynarodowych regat.	
 
	
	Team Korea dołączył do ośmiu innych zespołów z Nowej Zelandii, Szwecji, Australii, Włoch, Francji oraz Chin. Pięciu innych zespołów jeszcze nie ujawniono, pewne jest jednak że oprócz dziewięciu znanych już zespołów uczestniczyć w regatach będzie także Team Oracle broniący tytuły. 
Team KoreaBędzie reprezentował Sail Korea Yacht Club a w regatach weźmie udział pod nazwą White Tiger Challenge. Założycielem zespołu jest Dong Young Kim, wybitny żeglarz i organizator Korea Match Cup. 
“Kolej na przystąpienie Korei do rywalizacji w tych znanych regatach, a nasz start udowodni duże zmiany jakie w nich zaszły dzięki niezwykle szybkim katamaranom z żaglo-skrzydłem" - powiedział Dong na konferencji.
 "To niepowtarzalna okazja dla nas aby wzbudzić zainteresowanie sportem w Korei".
America's Cup World Series AC45 czyli na katamaranach 45-stopowych z żaglo-skrzydłami rozpocznie się jeszcze w tym roku. Gościć je będzie m.in. Portugalia i Wielka Brytania. 
72-stopowa wersja szybkich katamaranów zadebiutuje w drugiej połowie sezonu ACWS w sierpniu 2012 r. Będą one uczestniczyły w Louis Vuitton Cup challenger series w San Francisco w 2013 roku oraz America's Cup match.