Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Innowacyjne projekty kamizelek ratunkowych

Data:  2011-03-29 21:46:14
(głosów: 1)
Ocena:
Autor: Aleksandra Glinko
Jeśli myślicie, że kamizelki ratunkowe muszą być obszerne, niewygodne i trzymać ciepło musicie obejrzeć filmiki zwycięzców konkursu “Innowacyjne projekty kamizelek ratunkowych".
Fundacja BoatUS ogłosiła właśnie zwycięzców tegorocznego konkursu, możecie być bardzo zdziwieni tym jak przydatne rozwiązania stanowiące pewnego rodzaju przełom w kwestii kamizelek chcą wprowadzić jego uczestnicy.

Konkurs rozpoczął się rok temu a zgłosić mógł się praktycznie każdy, kto potrafił odpowiedzieć na pytanie: Czy możesz stworzyć lepszą kamizelkę ratunkową? Zgłosiło się 35 zespołów, niektóre nawet z tak odległych krajów jak Malezja. Spośród zgłoszonych projektów wybrano 15 półfinalistów. Ich prace zostały zaprezentowane ekspertom oraz poddane ocenie "publiki".

Krótkie filmiki projektów zostały zamieszczone w internecine aby można było na nie głosować wyróżniając kamizelki, które są najbardziej innowacyjne, wygodne czy praktyczne.

Dodając do tych głosów wybory dokonane na międzynarodowym seminarium w Savannah zwyciężył projekt "Sea-Tee" zaproponowany przez Jeffa Betza z Float-Tech.

"Sea-Tee" jest standardową kamizelką zakładaną jak koszulka znaną wielu entuzjastom sportów wodnych ale z dodatkiem. Cała napełnia się powietrzem.

Jak sam mówi: "Sea-Tee jest tysiąc razy lepsza od tradycyjnych kamizelek ratunkowych wykorzystywanych w wielu sportach wodnych. Większość jest projektowana zgodnie ze standardami osprzętu morskiego jednak wiele osób pływa po śródlądziu. Kamizelki projektowane w 100 procentach według standardów a nigdy wcześniej nienoszone nie są wogóle efektywne. Dzięki Sea-Tee można wciąż nosić tą samą kamizelkę którą do tej pory zakładało się przy aktywności na wodzie wzbogaconą o element zapewniający większe bezpieczeństwo." Za pierwsze miejsce przyznano nagrodę w wysokości 5 000$.

Filmik promujący zwycięski projektDrugie miejsce zajęli “Directors Bureau" z Los Angeles. Ich kamizelka przypomina zwykłą wiatrówkę zapewniającą wyporność dzięki licznym komorom. Bureau reprezentował Sebastian Pardo, nigdy wcześniej nie uczestniczył w takim projekcie. Jego celem było zaprojektowanie czegoś co będzie niezawodne, nie będzie wymagało akcji ze strony właściciela a przy tym wszystkim będzie także stylowe. Jurorzy odebrali to jako odsunięcie na dalszy plan zadania kamizelki ratunkowej dlatego ten projekt zajął drugie miejsce a jego wynalazca otrzymał 1 000$ nagrody.

Filmik promujacy projekt Sebastiana PardoTrzecie miejsce powędrowało do Josha Jankowskiego i Nathana Karabona z St. Thomas More High School w Milwaukee. Ich projekt łączy tradycyjną kamizelkę z nowoczesnym designem. O konkursie dowiedzieli się szukając pomysłów na projekt który musieli wykonać w ostatniej klasie. Byli najmłodszymi uczestnikami i otrzymali za trzecie miejsce 500$.

Filmik promujący projekt zespołu z Milwaukee


Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław