Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Rewitalizacja szlaku wodnego na Mazurach

Data:  2011-03-11 11:30:34
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: PAP
Kilkanaście samorządów z Mazur i Podlasia chce stworzyć projekt rewitalizacji szlaku wodnego, łączącego Wielkie Jeziora Mazurskie z Kanałem Augustowskim. Celem jest stworzenie szlaku żeglarskiego o długości ok. 100km.
W projekt zaangażowane są liczne gminy z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Do końca przyszłego miesiąca złożą one wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

W czwartek zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zaakceptował przejęcie prac nad przygotowaniem koncepcji rewitalizacji szlaku przez powiat ełcki - poinformowały służby prasowe marszałka. Koszt opracowania projektu szacowany jest na 1,2 mln zł.

"Stworzenie studium rewitalizacji odpowie nam na zasadnicze pytania, czy sam pomysł jest dobry, czy nowa droga wodna będzie miała znaczenie dla naszych regionów i jaki przebieg powinien mieć ten szlak" - powiedział Andrzej Pułecki - pełnomocnik starosty ełckiego ds. nowego szlaku wodnego.

Dodał także, że decyzja zarządu województwa jest pierwszym krokiem w staraniach o połączenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z Kanałem Augustowskim.

Jeśli przedsięwzięcie zostanie zrealizowane to żeglarze mogliby popłynąć z Mazur nawet do Niemna na Litwie. Prawdopodobnie szlak będzie prowadził przez jezioro Tyrkło do Pojezierza Ełckiego, jeziora Selment, Rajgrodzkiego i do Kanału Augustowskiego, a stamtąd na Niemen. Wymaga to pogłębienia wielu istniejących rzek i kanałów oraz budowy nowych odcinków drogi wodnej i śluz.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin