Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

The Streets of Monaco - luksusowy jacht z określoną tematyką

Data:  2011-02-16 20:13:36
Ocena:
Autor: Aleksandra Glinko
Yacht Island Design uważa, że wśród miliarderów ich projekty znajdą zainteresowanie, niedawno powstał jeden z nich - “The Streets of Monaco" który przedstawia 155 m koncept jachtu mający odzwierciedlić architekturę tego miasta włącznie ze stworzeniem toru który wszyscy znają z Grand Prix F1 ale dla gokartów.
"The Streets of Monaco" jest oparty na dwóch ogromnych pływakach SWATH, które są stosowane przy jachtach tak dużych rozmiarów. Zapewnią one niezliczone przestrzenie w których zostaną odtworzone najciekawsze atrakcje Monaco. Cały jacht zostanie zbudowany ze stali z dodatkiem aluminium, które pozwolą uzyskać odpowiednio wytrzymałą konstrukcję. Na jego pokładzie będzie mogło podróżować 70 osób załogi wraz z 16 gośćmi a jego maksymalna prędkość to 15 węzłów.

Ten tematycznie skupiony na Monaco jacht będzie składał się z trzech głównych części - The Streets of Monaco, The Oasis i The Grand Atrium.


The Streets of Monaco


Jak już mogliście się domyślić to właśnie w części Streets of Monaco będzie można znaleźć pomniejszony tor z Grand Prix Monaco którego trasa wiedzie m.in. przy kasynie, hotelu de Paris, Café de Paris, hotelu Loews. Dach tego ostatniego będzie rozciągał się aż do dziobu na wyższym pokładzie w przestrzeni należącej do kasyna gdzie powstanie również wielka, szklana fontanna na środku ogrodu. Tutaj również znajdzie się mały basen, jacuzzi oraz pokład słoneczny z pełnym wyposażeniem.

Główny basen będzie miał głębokość 3m i połączony będzie z jacuzzi i barem które przedstawiać będą przystań Port Hercule rozciągające się wzdłuż wielofunkcyjnego boiska na którym można zagrać w tenis czy koszykówkę.


The Oasis

Część The Oasis ulokowana będzie na rufie jako główny pokład. Stworzą ją ogrody na zewnątrz kasyna wraz z wodospadem który będzie płynął z basenów na wyższym pokładzie do basenu wraz z jacuzzi na niższym gdzie znajdzie się również Spa w którym skorzystać można z usług kosmetyczki, fryzjera, masażysty jak i sauny.The Grand Atrium


The Grand Atrium znajdując się w centrum połączy wyższe i niższe poziomy mieszkalne. Jego przestrzeń zdominuje duża, spiralna klatka schodowa która otoczy wodospad zasilany przez szklaną fontannę znajdującą się na terenie kasyna.

Kajuty dla siedmiu gości znajdą się poniżej Atrium a ich powierzchnia będzie oscylowałą w granicach od 135m kw. do nawet 356m kw. Każdy posiadać będzie łazienkę, garderobę, sypialnię i balkony. W centrum części dla gości powstanie biblioteka oraz kino. Wyższy pokład Atrium przeznaczony będzie na pomieszczenia “rozrywkowe" poczynając od salonów po winiarnię, jadalnię, kasyno a nawet dyskotekowy parkiet.Apartament dla właścicieli znajdzie się na samym końcu Atrium i połączy go ze wszystkimi pokładami prywatną windą co w sumie da jego całkowitą powierzchnię 1460 m kw. zawierającą salon z kominkiem, biuro, sypialnię, łazienkę, garderobę, liczne balkony, basen, jacuzzi jak i prywatny pokład słoneczny.

Inne obiekty jakie można będzie znaleźć na tym jachcie to chociażby ogromne garaże, dok dla łodzi podwodnej oraz "plaża" na poziomie morza.

Kolejnym projektem Yacht Island Design's ma być 85m jacht w klimacie wysp na Pacyfiku z mnóstwem palm i krajobrazem wulkanicznym.

Należy pamiętać, że są to tylko projekty które mają pokazać jakie są możliwości dostępne dla klientów w świecie nowoczesnych jachtów.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa