Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

"Mellody 30" - nowość na rynku jachtów żaglowych

Data:  2011-02-02 19:24:02
(głosów: 1)
Ocena:
  Żródło: www.mellody-yachts.pl
"Mellody 30" to jacht żaglowy produkowany w nowo powstałej stoczni Mellody Yachts z Rucianego - Nidy w Warmińsko - Mazurskiem. Jego premiera odbyła się przy okazji III Mazurskich Targów Sportów Wodnych 2010, na których jacht otrzymał 2 ważne nagrody: Premiera 2010 oraz Nagroda Publiczności 2010.
Jacht cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Przy okazji swojej premiery gościł także kamerę TVN24 - dzięki relacji na żywo, z jego wnętrza widzowie tego kanału mogli dowiedzieć się o odbywającej się wówczas imprezie a także kilku kluczowych informacji o "Mellody 30".

Poraz kolejny jacht pokazano na listopadowych Targach Boatshow 2010 w Poznaniu, gdzie również cieszył się bardzo dużą popularnością wśród odwiedzających. "Mellody 30" była wysoko oceniana zarówno za nowoczesny design bryły jachtu, jak również za jakość wykonania.

Swoje walory nautyczne jacht zaprezentował jeszcze we wrześniu podczas popularnych mazurskich regat żeglarskich Mamert Cup 2010, gdzie zwyciężył w klasie jachtów powyżej 8,5 metra długości pokonując wiele rodzimych jednostek.

OPIS JACHTU

Zaprojektowany został na wzór modnej ostatnio w Europie linii stylistycznej z dużą ilością okien i łuków w nadbudówce oraz bardzo jasnej kabinie. Autorem projektu jest Wojciech Spisak, co jest gwarantem znakomitych walorów nautycznych jachtu.

BRYŁA KADŁUBA I POKŁADU
Kadłub jachtu to kompromis pomiędzy pojemnością wnętrza, statecznością i łatwym prowadzeniem w trudnych warunkach a osiągami.

Pokład to połączenie stylistyki i komunikacji pokładowej, zaprojektowany tak, aby z kokpitu umożliwiał dobrą widoczność w stronę dziobu. Pokład zapewnia doskonałą komunikację pomiędzy dziobem a rufą nawet przy dużych przechyłach.

WNĘTRZE
Przestrzeń i ergonomia to 2 podstawowe cechy na których oparty został projekt jachtu. "Mellody 30" daje użytkownikom niemal 2-metrową wysokość w kabinie i optymalny rozkład pomiędzy poszczególnymi kabinami. Wszystkie elementy zabudowy (kabina WC, koje, kanapy, kambuz, zejściówka, etc.) zaplanowane są w sposób funkcjonalny, nawet dla wielkogabarytowych żeglarzy.

Doświetlenie i wentylacja to druga charakterystyczna cecha. Aż 11 okien, w części otwieranych a także panoramiczny sky-look daje poczucie słonecznej kabiny i komfortu. Odpowiedni rozkład punktów świetlnych kabiny, daje ten sam efekt po zmroku. Dodatkowym atutem są bulaje montowane w burtach jachtu, dzięki czemu efekt przestrzeny jest jeszcze większy.

RÓŻNORODNOŚĆ
Z założenia jacht będzie oferowany w kilku wariantach, w zależności od potrzeb Klienta.

Wersja standardowa wyposażona jest w silnik pomocniczy na pawęży i pawężowe urządzenie sterowe obsługiwane za pomocą klasycznego rumpla. Jako dodatkowy element oferowany jest rumpel drewniany, nawiązujący do klasyki żeglarstwa. Oferta ponadstandardowa napędu to wersja ze sterem głębinowym obsługiwanym za pomocą koła sterowego i stacjonarnym silnikiem Diesla.

Wnętrze proponowane jest w dwóch wariantach. Wygodnie - na 8 osób z bardzo dużą mesą i oddzielonymi kojami rufową i dziobową, przygotowana z myślą o potrzebach firm czarterowych i ich Klientów. Komfortowo - na 6 osób z dużą, autonomiczną kabiną dziobową, wersja zaprojektowana dla wymagających, głównie indywidualnych klientów. Niezależnie od wersji, jacht jest bardzo przestronny i bogato wyposażony.

Producent oferuje szeroką gamę opcji dodatkowych, które czynią jacht jeszcze bardziej funkconalnym i komfortowym, zarówno wewnątrz jachtu, jak i na pokładzie. Oprócz dodatkowych luków, punktów świetlnych czy szafek, dostępne są takie udogodnienia jak rolety, system audio/video, system ciepłej wody z prysznicem, czy ogrzewanie na jachcie.

Duże pole do popisu daje konfiguracja kambuza. Lodówka do wyboru: blatowa, klasyczna stojąca lub w wersji "szufladowej". Kuchenka blatowa (gazowa lub elektryczna) lub na kardanie, również w wersji z piekarnikiem. Dopływ wody ze zbiornika elastycznego lub ciśnieniowy, ze zbiornikiem twardym, którego zasilanie znajduje się w części dziobowej na pokładzie.

Nietypowym rozwiązaniem w standardowej wersji jachtu jest miecz podnoszony elektrycznie, którego panel kontrolny umieszczony jest w kokpicie. Opórcz pilota sterującego otrzymujemy także elektroniczny wskaźnik unoszenia miecza, co ułatwia manewrowanie skipperowi.

LUBIĘ TO!
Wprowadzeniu "Mellody 30" na rynek towarzyszy szereg działań promocyjnych. Oprócz targów żeglarskich, informacje o jachcie i ofercie można znaleźć na www.mellody-yachts.pl. Informacje o "Mellody 30" można także śledzić na www.facebook.com/MelodYachts.

DANE TECHNICZNE JACHTU
Długość całkowita 9,46 m
Długość kadłuba 8,78 m
Szerokość kadłuba 2,96 m
Zanurzenie kadłuba do KLW 0,46 m
Wyporność do KLW 4200 kg
Zanurzenie z mieczem 1,72 m
Masa jachtu 3200-3600 kg (zależnie od wyposażenia)
Masa miecza obrotowego 150 kg
Masa balastu dennego 950 kg
Współczynnik balastowy około 30%
Wysokość w kabinie 1,99 m
Wysokość masztu 11,0 m
Żagle podstawowe 40,5 m2
Spinaker/genaker (opcja) 58 m2
Liczba koji 8 lub 6
Kategoria projektowa C (B kilowa)
System sterowy Ster na pawęży, rumpel
Silnik pomocniczy (na pawęży) 8,0-15,0 HP
Silnik stacjonarny Diesla (opcja) 11-18 HP
Projektant Wojciech Spisak

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa