Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wizjonerskie łodzie motorowe które będą latać i nie tylko

Data:  2011-01-15 22:06:05
(głosów: 2)
Ocena:
Wynalazcy wierzą, że niedługo będziemy mogli sami zobaczyć hybrydę auta/łodzi/samolotu/helikoptera gdyż intensywny rozwój transportu to coś na czym wielu z nich będzie się skupiało w najbliższych latach. Fantastyczna wizja brytyjskiego projektanta konceptu łodzi motorowej i samolotu jednak może nigdy nie zobaczyć światła dziennego i niestety narazie jest wyrazem bujania w obłokach.
Autor: rejsuj.pl
fot. www.gizmag.com

Mimo tego stworzył on projekty podobnych łodzi które mogą latać, zanurzać się oraz wypuszczać dodatkowy pokład. Proponowane hybrydy to seria czterech łodzi motorowych - Yacht Cruiser, Sub Cruiser, Fly Cruiser, Power Cruiser.

Największa z nich - Yacht Cruiser miałaby oferować aż siedem gwiazdek luksusu na całym jachcie poprzez możliwość udostępniania wysuwanego na tłokach tzw. Party Deck przeznaczonego do aktywności sportowej i towarzyskiej.

Natomiast Fly Cruiser w swojej ofercie ma opcję latania i pływania z prędkością około 100 kn. Wystarczy wcisnąć przycisk aby silniki wysunęły skrzydła po bokach jachtu. Sub Cruiser oczywiście dawałby możliwość zanurzania się i podróżowania pod wodą.

Power Cruiser byłby po prostu luksusową łodzią motorową o bardzo mocnych silnikach. Jej konstrukcja i materiały według projektu powinny zabezpieczać przed odczuwaniem "bujania" czy uderzeń bez znaczenia w jakich warunkach pogodowych i przy jakim stanie morza będzie się pływało.


Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa