Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Doskonale zachowany ponad 100 letni żaglowiec

Data:  2011-01-10 13:02:14
Ocena:
Zbudowana na przełomie lat 1893-94, przez ponad 100 lat Vega przewoziła cegły, kamienie, cement przemierzając najróżniejsze morza na świecie. Przeznaczona na Morze Północne oraz dopuszczona do wypraw arktycznych znana ze swojej dzielności i zdolności do przewożenia ciężkich ładunków co jest nietypowe dla statków jej rozmiarów.

Autor: rejsuj.pl

fot. www.sailvega.wordpress.com

Dawniej statki handlowe takie jak Vega odbywały niezwykłe podróże m.in. do Ameryki Północnej czy Afryki, niektóre nawet opływały Przylądek Horn.

Po tym jak Vega pływała pod banderą norweską a następnie szwedzką aktualnie służy do transportu środków medycznych oraz edukacyjnych prowadząc działalnosć harytatywną zwracającą uwagę na potrzeby społeczności na Dalekim Wschodzie. Pomoc trafia głównie do odizolowanych wysp we Wschodnim Timorze i Indonezji. Vega podczas swojej misji odwiedza również Malezję oraz Tajlandię.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia tego niezwykłego żaglowca, który mimo upływu lat jest w doskonałym stanie dzięki rzeszy wolontariuszy.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa