Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

I Karaibski Zlot Polskich Żeglarzy

Data:  2010-04-06 12:33:18
Ocena:
  Żródło: www.mesa-jachtowa.bloog.pl
Sprawozdanie organizatora zlotu, który odbył się w dniach 13-20 marca 2010.

Takiej imprezy jeszcze nie było!!!

Polskie orły i narodowe flagi na tle tropikalnych plaż i gajów palmowych, wspaniała pogoda, korzystne wiatry, dziewicze rafy koralowe, piękne zatoczki, impreza powitalna "pod palmą", koncert szantowy Witka Zamojskiego , koncert reage, dyskoteka na plaży, pływanie, snorklowanie, drinki rumowe, nieplanowane spotkania przyjaciół, zwiedzanie wysp, nadspodziewanie dużą ilość polonijnych jachtów i żeglarzy, kąpiele na jednych z najpiękniejszych plaży świata, spotkania na jachtach, wycieczka miedzy skalami na The Baths, wycieczka na wzniesienia wyspy Jost Van Dyke, zdobycie najwyższego szczytu na wyspie Skrzynia Umrzyka, nurkowanie nad wrakiem statku pocztowego "Rohne", próbowanie oryginalnego "painkillera" w Soggy Dollar Bar na White Bay Beach, historyczne spotkanie na Wyspie Bellamy Cay w miejscu gdzie mieszkał Władysław Wagner, spotkanie z Nataszą Caban, wieczór wspomnień o Jacku Dubielu, Regaty o Puchar Sekretarza Generalnego PZZ, wzruszająca ceremonia wrzucenia do morza wiązanki kwiatów dla Jacka Dubiela, niespodziewane spotkanie z właścicielem firmy Pusser's (produkującej najlepszy rum na świecie) Charlesem Tobiasem na jego motorowym jachcie i wiele, wiele innych atrakcji.....

A wszystko to działo się podczas Pierwszego Karaibskiego Zlotu Polskich I Polonijnych Żeglarzy "JACA 2010" , który odbył się w terminie 13-20 marca 2010 w tropikalnych klimatach i wspaniałej pogodzie, Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Nasz zlot został zorganizowany dla upamiętnienia kanadyjskiego żeglarza i znanego działacza żeglarstwa polonijnego Jacka Dubiela, który odszedł na wieczną wachtę dwa lata temu. Był też okazją do spotkania kapitanów i właścicieli jachtów żeglujących, co roku po Karaibach.

Honorowi Goście Zlotu:

Natasza Caban - Jachtsmen Roku 2009

Krystyna Dubiel - żona Jacka Dubiela (Jacy)A oto trochę statystyki:


W zlocie wzięło udział 10 jachtów:

* "Painkiller", kapitan i właściciel Andrzej Gocan (USA), załoga 5 osób z Florydy i Polskiego Klubu Żeglarskiego z Nowego Jorku
* "Atlantic Adventure", kapitan Andrzej Piotrowski (USA), załoga 6 osób z Warszawy i Chicago, reprezentuje Karaibską Republikę Żeglarską
* "Phalarope", właściciel i kapitan Józef Kaczmarek (Kanada), załoga 6 osób z Toronto
* "Triple Dog Dare", kapitan Krzysztof Kamiński (USA), załoga 8 osób reprezentująca Joseph Conrad Yacht Club z Chicago
* "Sokai", kapitan Janusz Jankowski (Kanada), załoga 9 osób reprezentująca PCYC Biały Żagiel z Toronto
* "Priva Sea III", właściciel i kapitan Jerzy Malarski (Kanada), załoga 6 osób z Kanady, Nowego Jorku ( Polski Klub Żeglarski), oraz Michigan
* "Double Helix", właściciel i kapitan Jan Pietrzak (Kanada), załoga 4 osoby reprezentujący Polski Klub Żeglarski w Vancouver
* "Violina", kapitan Janusz Klupiec, załoga 5 osób reprezentująca Joseph Conrad Yacht Club z Chicago
* "Houba Houba", kapitan Irek Zubko, załoga 6 osób z Kanady i Polski
* "Shanties", właściciel i kapitan Jacek Reschke, załoga 9 osób z Polski, San Francisco, Ottawy, Florydy i Chicago

W sumie 64 osoby reprezentujące żeglarzy z Polski, oraz wszystkie polonijne kluby żeglarskie działające na terenie USA i Kanady!


Podczas zlotu rozegrano regaty o Puchar Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Żeglarskiego na trasie The Dogs - Sandy Cay.

Oto wyniki:

Katamarany:

I miejsce: "Shanties"

II miejsce: "Atlantic Adventure"

III miejsce: "Triple Dog Dare"

IV miejsce: " Double Helix"Jachty jednokadłubowe:

I miejsce: "Phalarope"

II miejsce: "Painkiller"

III miejsce: "Sokai"

IV miejsce: "Priva Sea III"

W trakcie rejsu flotylla polonijnych jachtów odwiedziliśmy następujące wyspy, zatoki i miejsca BVI:

Tortola (West End), Norman Island, The Indians, Peter Island, Dead Chest Island (Skrzynia Umrzyka), Cooper Island, Virgin Gorda, The Baths, Trellis Bay, Bellamy Cay, Marina Cay, Leverick Bay, The Bitter End, Sandy Cay, Green Cay, Jost Van Dyke, Little Harbour, White Bay Beach i Great Harbour.

Uwaga!

Podczas spotkania uczestników zlotu na Bellamy Cay, kpt. Andrzej Piotrowski zaproponował ufundowanie tablicy pamiątkowej w miejscu gdzie mieszkał Władysław Wagner, upamiętniającej dokonania naszego znakomitego żeglarza.

Podziękowania:

Gorąco dziękujemy Krzysztofowi Kaminskimu, za ufundowanie bardzo atrakcyjnych proporczyków zlotu, oraz Sekretarzowi Generalnemu PZZ Zbyszkowi Stosio za ufundowanie pucharów zwycięzcom naszych regat.

Dziękuje za przybycie wszystkim gościom i uczestnikom zlotu i mam nadzieje, ze nasza karaibska impreza wejdzie na stale do kalendarza polskich i polonijnych imprez żeglarskich.

Organizator Zlotu:

Jacek Reschke
s/y"Shanties"

www.sailcaribbean.net
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa