Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Żeglarze Roku 2010 już znani!

Data:  2010-11-11 12:34:24
Ocena:
Hiszpanka Blanca Manchon z klasy RSX oraz Australijczyk Tom Slingsby z klasy Laser otrzymali tytuł żeglarzy roku 2010 Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej - 2010 ISAF Rolex World Sailor of the Year.
Autor: Dominik Życki
Źródło: www.zagle.com.pl


23. letnia Blanca Manchon, rywalka naszej Zofii Klepackiej-Noceti, Małgorzaty Białeckiej, Agaty Brygoły i Mai Dziarnowskiej, została nominowana do tej prestiżowej nagrody w kategorii pań już po raz trzeci. Za sprawą doskonałych wyników, jakie osiągnęła w tym sezonie, bezdyskusyjnie otrzymała wyróżnienie i piękny zegarek marki Rolex. Na galę zorganizowaną w Atenach i prowadzoną m.in. przez JKM króla Grecji Konstantyna II, przybyła wraz z rodziną i przyjaciółmi. "To wspaniałe uczucie" - powiedziała Hiszpanka - "Została nominowana do tej nagrody po raz trzeci, mieliśmy nadzieję, że może tym razem… A teraz nie mogę uwierzyć, że tak się własnie stało! Pracowałam na to bardzo ciężko, ale mam tylko 23 lata i nadal chcę robić to wszystko, by w przyszłości może znaleźć się w tym samym miejscu!".

Miejmy nadzieję, że nasze panie żeglujące również z sukcesami w żeglarskiej klasie RSX skutecznie utrudnią Blance zdobycie tytułu po raz kolejny.

Zdobywcą tytułu Żeglarza Roku ISAF w tym został Tom Slingsby, reprezentant Australii w klasie Laser. Nagrodzono go za zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata i trzech najważniejszych imprezach Pucharu świata - Delta Lloyd Regatta, Kieler Woche oraz Go For Gold w Weymouth. Slingsby nie był "pewniakiem" tak jak Blanca - w "walce" o tytuł Żeglarza Roku rywalizował z takimi sławami jak np. Franck Cammas (który w tym roku w najkrótszym czasie w historii opłynął kulę ziemską a wczoraj zwyciężył w regatach Route du Rhum), Mat Belcher i Malcolm Page - mistrzowie świata klasy 470, czy Ed Wright, mistrz świata Finna. Australijczyk nie mógł osobiście odebrać nagrody, ze względu na trwającą nad Sydney silną burzę, która uziemiła wszystkie samoloty.

Wśród żeglarzy uhonorowanych przez ISAF tą najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodą znaleźli się do tej pory m.in. sir Peter Blake, dame Ellen MacArthur, Robert Scheidt, Russell Coutts, Torben Grael, a jedynym Polakiem w tym doborowym towarzystwie jest Mateusz Kusznierewicz (nagrodzony za wyniki w klasie Finn w 1999 roku).

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa