Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Rekrutacja na XVIII Szkołę pod Żaglami rozpoczęta!

Data:  2010-03-30 17:08:36
Ocena:
Stowarzyszenie Edukacja pod Żaglami już po raz osiemnasty zaprasza na miesięczny rejs edukacyjny na żaglowcu Pogoria.
W tym roku zaczynamy w Genui, potem płyniemy do Valetty (Malta), na Wyspy Liparyjskie, do Cagliari na Sardynii , Bonifacio na Korsyce i kończymy w Genui.

Szkoła pod Żaglami to wyprawa dla 39 uczniów z całej Polski w wieku od 16 do 19 lat i 8 nauczycieli, którzy tworzą kompetentną i doświadczoną kadrę. Główną ideę naszej działalności stanowi edukacja poprzez doświadczenie i praktykę. Przykłady? Lekcje historii odbywają się podczas spaceru po Pompejach, na biologii kroimy wyłowioną wcześniej z morza rybę a na zajęciach z fizyki pokazujemy, dlaczego statek może płynąć pod wiatr.

Druga część rejsu to normalne życie marynarza - załoga podzielona jest na cztery wachty, które na zmianę pełnią służbę nawigacyjną (obsługa żaglowca - sterowanie, stawianie żagli, prowadzenie nawigacji), kambuzową (przygotowywanie posiłków i sprzątanie) i bosmańską (dbanie o takielunek i czystość na pokładzie). Wspólne stawianie grota to wspaniała okazja dla młodzieży do poznania zalet pracy w grupie, a wchodzenia na reje (wysokość 10. piętra!) pozwala im pokonać własne słabości.

Przebywanie całego miesiąca na małej powierzchni z 50 osobami załogi, posiadającymi swoje przyzwyczajenia, nawyki i wady jest wielkim wyzwaniem, ale i świetną okazją do nauki tolerancji i szacunku do innych. Po powrocie z rejsu okazuje się, że na lądzie nie buja, zupa nie wylewa się z talerza, a cisza w pokoju budzi niepokój zamiast usypiać. Szkoła pod Żaglami to niesamowite przeżycie dla każdego dorastającego człowieka, które może ukształtować charakter na całe życie.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.epz.pl , na portalu Facebook.

Profil tego rejsu możesz zobaczyć także na rejsuj.pl.

Zapraszamy!

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa