Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Zlot Baltic Sail w Gdańsku

Data:  2010-03-28 16:47:39
Ocena:
Autor: Baltic Sail Gdańsk
Podczas tegorocznej edycji zlotu Baltic Sail w Gdańsku będzie można podziwiać najpiękniejsze żaglowce z całej Europy. Potwierdzonych jest już 11 jednostek a do organizatorów spływają kolejne zgłoszenia.
Do Baltic Sail Gdańsk pozostały jeszcze trzy miesiące a już wiadomo, że między 8 a 11 lipca każdy wielbiciel żagli, żaglowców, morza czy szant znajdzie w Gdańsku coś dla siebie. Organizatorzy ustawili się z wiatrem, więc przygotowania do tegorocznej edycji zlotu idą pełna parą. Potwierdzonych jest już 11 jednostek z rejonu Morza Bałtyckiego, m.in.: Joanna Saturna - przepiękny szkuner gaflowy z Finlandii, Baltic Beauty ze Szwecji, duńska Hansine i rosyjski Yunyi Baltiets oraz old timery i żaglowce z Polski: Ark, Bonawentura, Baltic Star, Norda, Bryza H i Knudel. Organizatorzy ciągle walczą o sprowadzenie kolejnych jednostek.

"Podczas targów Wiatr i Woda w Warszawie nawiązaliśmy wiele kontaktów z właścicielami jachtów - mówi Mateusz Kusznierewicz, Ambasador ds. morskich Miasta Gdańska. - Robimy wszystko, by zaprosić jeszcze legendy polskiego morza: Zjawę 4 i Korsarza. Chcemy by Baltic Sail Gdańsk był jak najatrakcyjniejszy zarówno dla mieszkańców Gdańska jak i dla turystów odwiedzających miasto w lipcu."

Stoisko dedykowane zlotowi na targach Wiatr i Woda cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, podobnie jak rozmowa na scenie głównej, którą z Mateuszem Kusznierewiczem przeprowadził redaktor naczelny pisma "Żagle" Waldemar Heflich.

"Pokazuje to, że takie imprezy jak Baltic Sail są w stanie zainteresować również ludzi do tej pory nie związanych z żeglarstwem i zachęcić młodych ludzi do spróbowania morskiej przygody. - mówi Kasper Orkisz, przedstawiciel organizatora zlotu - Odwiedzali nas rodzice z małymi dziećmi, którzy chcą przyjechać do Gdańska, żeby pokazać pociechom żaglowce i wybrać się na rodzinny rejs po zatoce. Taki odzew jest dla nas najważniejszy!"
W ramach Baltic Sail Gdańsk, poza zlotem żaglowców, odbędą się również regaty Nord Cup, którym będzie można kibicować z pokładów łódek oraz wyjątkowy festiwal szantowy - "Szanty pod Żurawiem".

Organizatorem zlotu jest Fundacja Gdańska, patronuje mu Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz a, jako Komandor Zlotu, ster wydarzenia przejął Mateusz Kusznierewicz.

Zlot Baltic Sail

Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta rejonu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Gävle, Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Fahrhafen, Saasnitz, Lubeka - Tavemünde i Świnoujście.

Baltic Sail Gdańsk
Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Patronat nad imprezą obejmuje Prezydent Gdańska i, jako Komandor zlotu, Mateusz Kusznierewicz. W tym roku zlot odbędzie się po raz czternasty a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Zapraszamy na stronę www.balticsail.pl

Anna Karczewska
VMG PR
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa