Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Zakończenie sezonu w szczecińskim Centrum Żeglarskim

Data:  2010-10-22 17:52:28
Ocena:
Sebastian Wypych, nasz korespondent ze Szczecina, informuje: Ponad 20 medali żeglarzy sportowców, rejsy dalekie i bliskie, obozy żeglarskie - taki był sezon w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. Jutro oficjalne jego zakończenie. W sobotę 23 października w samo południe na przystani przy ul. Przestrzennej 21.
Autor: Sebastian Wypych/Centrum Żeglarskie

To był wyjątkowy sezon. Przede wszystkim z powodu osiągnięć sportowych. Nasi windsurfingowcy zdobyli ponad 20 medali na zawodach w Mistrzostwach Europy i Polski, wśród medali są także pierwsze dla Szczecina medale za zwycięstwa w windsurfingu lodowym.

Młodzi żeglarze odbyli też kilka ciekawych rejsów. Wśród nich był rejs jachtem DZ wokół Rugii, obozy po Zalewie i Jeziorze Dąbie czy wreszcie obozy dla najmłodszych żeglarzy nad Jeziorem Drawskim.

Największy tegoroczny sukces odniósł jacht Dar Szczecina z kapitanem Jerzym Szwochem - dwukrotnie zajął pierwsze miejsce podczas tegorocznego zlotu żaglowców w klasie C oraz pierwsze miejsce w regatach Morza Północnego.

Dla Centrum Żeglarskiego to wyjątkowy rok. Rok rozpoczęcia inwestycji, zakupu nowych jachtów. W tym też roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy eliminacje do Pucharu Polski w klasie Omega oraz Ogólnopolską Konferencję "Bezpieczeństwo w Jachtingu".

Centrum Żeglarskie było także odpowiedzialne za przygotowanie 110 osobowej reprezentacji Szczecina na zlot żaglowców.

Co nowego nas czeka w sezonie 2011?

To będzie rok sportowy. Centrum Żeglarskie zorganizuje Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser, będziemy organizowali także Eliminacje do Pucharu Polski w klasie Omega oraz Długodystansowe Mistrzostwa Polski w windsurfingowej klasie RS:X.

To będzie także rok kontynuowania rozbudowy i modernizacji floty.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa