Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Szybujący wieloryb zmiażdżył jacht

Data:  2010-07-23 22:33:00
Ocena:
O niesamowitym szczęściu może mówić załoga jachtu, który został zmiażdżony przez wyskakującego z wody 10-metrowego wieloryba biskajskiego południowego. Podczas morskiej kolizji cudem nikt nie ucierpiał.
Źródło: www.tvn24.pl

Opublikowane w środę fotografie pokazują, jak wyskakujący z wody wieloryb uderza w żaglówkę "Intrepid" w Granger Bay nieopodal Cape Town w RPA. Impet był tak wielki, że maszt złamał się jakby był zrobiony z zapałki. Według świadków morski ssak odpłynął później w siną dal. Do zdarzenia doszło 18 lipca.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną kolizji. Czy zwierzę było drażnione, a może po prostu nie usłyszało łódki, która płynęła na żaglach? - to ma pokazać prowadzone wszczęte przez miejscowe władze dochodzenie.

Maksymalna wielkość wieloryba biskajskiego południowego przekracza 18 metrów, a masa dochodzi do 100 ton. Jednak osobnik z Granger Bay nie był tak duży. Miał około 10 metrów długości i ważył około 40 ton.

Gatunek ten jest uważany za zagrożony i chroniony na mocy "Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem" (CITES).

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa