Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Bitwa morska w sobotę w Gdyni!

Data:  2010-07-15 20:22:00
Ocena:
W najbliższą sobotę 17 lipca o godzinie 22.00 w Gdyni odbędzie się rekonstrukcja bitwy morskiej. Najlepsze punkty obserwacyjne pokazu to Bulwar Nadmorski, zakończenie Skweru Kościuszki, Plaża Śródmieście oraz Basen Jachtowy.
Autor: Komitet Organizacyjny Gdynia Sailing Days

Widowisko to niezwykły spektakl światło i dźwięk z bogatymi efektami specjalnymi i zachwycającą scenografią. W bitwie udział wezmą 4 statki, w tym historyczne galeony Pirat i Czarna Perła oraz Norda i Knudel. Wystąpi kilkudziesięciu rekonstruktorów historycznych w strojach z epoki. Będą walczyć używając replik historycznej broni, w tym armat, muszkietów i hakownic. Wspomoże ich najnowocześniejsza pirotechnika sceniczna oraz zaawansowane efekty świetlne. Spektakl zakończy niesamowity pokaz sztucznych ogni wystrzeliwanych z barki.

Spektakl przedstawi scenę ataku Kaprów na jeden z portów związku Hanzy na Bałtyku.

Kaperskie ataki na statki handlowe w tym regionie przez wieki były problemem, z którym nie umiano sobie radzić. Piraci, początkowo wynajęci przez Albrechta Meklemburskiego, szybko urośli w siłę i odtąd już żaden okręt na Bałtyku i Morzu Północnym nie mógł czuć się bezpiecznie. Wraz ze wzrostem swojej potęgi oraz coraz odważniejszymi poczynaniami stali się głównym przeciwnikiem floty handlowej Ligi Hanzeatyckiej. Ich działania doprowadziły do znacznego wzrostu cen i ogromnego spadku obrotu towarami. Wymiana handlowa na Bałtyku przeżywała upadek.

Organizatorem imprezy jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bitwa morska zostanie zrealizowana przy udziale firmy Eventcom z Gdyni, znanego producenta imprez kulturalnych. Za pirotechnikę odpowiedzialna jest firma Click. Narratorem będzie znany i popularny historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, specjalista batalistyki, dr Andrzej Nieuważny.

W związku z pokazem wydano OSTRZEŻENIE NAWIGACYJNE:


DNIA 14-07 GODZ. 10:00

OSTRZEŻENIE NAWIGACYJNE NR 145
WYBRZEŻE POLSKIE. ZATOKA GDAŃSKA.POŁUDNIOWE WEJŚCIE DO PORTU GDYNIA.
PODEJŚCIE DO MARINY GDYNIA ORAZ WODY PRZYLEGŁE DO BULWARU NADMORSKIEGO DNIA 17.07 W GODZINACH OD 20.30 DO GODZINY 23.00 ODBEDZIE SIĘ INSCENIZACJA BITWY MORSKIEJ Z UZYCIEM ŚRODKÓW PIROTECHNICZNYCH.
W POKAZIE UCZESTNICZYC BĘDĄ NASTEPUJĄCE JEDNOSTKI:
CZARNA PERŁA, PIRAT, KNUDEL, NORDA HOLOWNIK MOCARZ WRAZ Z
PONTONEM PN MPH GDY 20 ORAZ JEDNOSTKI ZABEZPIECZAJACE.

OGŁASZA SIĘ JAKO NIEBEZPIECZNY DLA ŻEGLUGI I RYBOŁÓWSTWA AKWEN OGRANICZONY WSPÓŁRZĘDNYMI:

1. SZER = 54-30,950 N DŁUG = 018-33,200 E
2. SZER = 54-31,100 N DŁUG = 018-34,000 E
3. SZER = 54-30,330 N DŁUG = 018-34,000 E
4. SZER = 54-30,700 N DŁUG = 018-33,120 E

DNIA 17-07 OD GODZ. 20:30 DO GODZ. 23:00 WSZYSTKIE JEDNOSTKI PŁYWAJĄCE UPRASZA SIĘ O NIE WPŁYWANIE NA WSKAZANY AKWEN W WYZNACZONYM TERMINIE ORAZ ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa