Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Niepowtarzalny, żeglarski R.A. Projekt

Data:  2010-02-23 16:00:15
Ocena:
  Żródło: żeglarstwo.pl
Kilkuetapowe, żeglarskie przedsięwzięcie na skalę światową, którego realizacji podjął się polski żeglarz...
W 2009 roku emitowany był w telewizji dynamicznie zmontowany film dokumentalny ukazujący relację z pierwszego, treningowego etapu "Dookoła Bałtyku". Zwiastun w oryginalny sposób przygotowywał widzów do właściwego wyczynu, czyli bezprecedensowego rejsu w dziejach światowego jachtingu. Organizatorzy i partnerzy projektu wciąż nie zdradzają jego przebiegu. Wiadomo, że odbędzie się w 2011 roku i potrwa ok. 10 do 14 miesięcy. Wszystkie kolejne wydarzenia związane z wyczynem będą rejestrowane i na bieżąco pokazywane widzom. Dokumentalne relacje są również dostępne bezpłatnie w serwisie VoD - tvscreen.pl.

Etap I - "Dookoła Bałtyku"

Pierwszy etap treningowy "Dookoła Bałtyku" odbył się w dniach 5 - 15 kwietnia 2007. Był to samotny rejs prowadzony przez Artura Zamydlacza Szklarza, na jachcie Morka. Rozpoczął się w Gdańsku i prowadził wzdłuż wybrzeży Litwy, Łotwy, Estonii na Alandy. Następnie wzdłuż wybrzeży szwedzkich, mijając Gotlandię aż nad polskie wybrzeże. Zakończył się w Górkach Zachodnich pod Gdańskiem. Wyprawa trwała 248 godzin, Morka przepłynęła 1046 mil morskich. Prowadzący zdobył w tym czasie istotne doświadczenia potrzebne do realizacji kolejnych etapów R. A. Projektu.

Etap II - "Do Ziemi Franciszka Józefa"

W tym roku odbędzie się drugi etap tego żeglarskiego projektu będący ostatecznym sprawdzianem. Będzie to poważna arktyczna wyprawa, przewidziana na kilka miesięcy. Trasa będzie wiodła z Bałtyku w kierunku wyspy Jan Mayen. Następnie w okolice Spitsbergenu i do Ziemi Franciszka Józefa. Powrót wzdłuż wybrzeża norweskiego na Bałtyk. Rozpoczęcie rejsu planowane jest na sierpień, potrwa on ok. dwa miesiące. Etap ten będzie trudnym i niebezpiecznym wyzwaniem żeglarskim.

Etap II - R. A. WYPRAWA

R. A. WYPRAWA czyli wyprawa właściwa. Będzie to wyczynowy rejs na skalę światową. Niebezpieczny i trudny wyczyn jest możliwy do zrealizowania. Nikt wcześniej tego nie dokonał, będzie to wydarzenie bez precedensu w dziejach światowego jachtingu. Czuję się gotowy do podjęcia tego wyzwania - mówi Artur Szklarz, żeglarz, pomysłodawca i realizator kolejnych etapów R. A. Projektu. Początek wyprawy planowany jest na rok 2011 i potrwa ok. 10 do 14 miesięcy.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa