Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Kpt. Asia Pajkowska przecięła linię mety Regat OSTAR

Data:  2013-06-24 23:11:22
Ocena:
  Żródło: zozz.com.pl
Kpt. Asia Pajkowska na katamaranie Cabrio 2 przecięła linię mety Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy OSTAR w sobotę, 23 czerwca 2013 o godzinie 10:53 UT.
Przed nią do Newport przypłynęło sześciu uczestników regat, a na trasie jest jeszcze następnych sześciu żeglarzy, w tym aktualnie sklasyfikowany na 9 miejscu Polak, Krystian Szypka na jachcie Sunrise. Cztery jachty wycofały się z regat.
Asia Pajkowska jest jedyną kobietą wśród 17 żeglarzy startujących w tych niezwykle trudnych regatach. W ciągu dwudziestu sześciu dni przepłynęła ponad 3600 mil.

Po spóźnionym o 10 godzin starcie z Plymouth, wykorzystując słabość Wyż Azorskiego, popłynęła trasą południową, wzdłuż równoleżnika 43N. Na środku Atlantyku dołączyła do głównej grupy jachtów i w okolicach Nowej Funlandii na kilka dni objęła prowadzenie w czasie przeliczonym w klasie wielokadłubowców. Na ostatnim odcinku, wzdłuż wybrzeży Nowej Szkocji, Asia zmagała się przez wiele dni z przeciwnymi wiatrami.

Kpt. Pajkowska płynęła na seryjnym, dwunastometrowym katamaranie turystycznym Cabrio 2 typu Format 400, zbudowanym w stoczni Andrzeja Armińskiego w Szczecinie.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
11
Sie
2021
Okna
Kategoria: szanty
Wrocław
31
Sie
2021
PROFIL
Kategoria: szanty
Jadowniki
23
Wrz
2021
Estetyczna Medycyna
Kategoria: szanty
Wrocław
24
Wrz
2021
Pogotowie Komputery
Kategoria: szanty
Wroclaw