Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

MINI TRANSAT 2013

Data:  2013-05-07 18:22:11
Ocena:
Autor: kpt. Janusz Charkiewicz   Żródło: zozz.com.pl
Mini Transat to odbywające się co dwa lata wielkie regaty przez Ocean Atlantycki. To morderczy wyścig samotnych żeglarzy, w tym roku na trasie Douarnez (Francja) – Arrecife (Wyspy Kanaryjskie) – Pointe a Pitre (Gwadelupa).
To najtrudniejsze regaty transatlantyckie na świecie. Zawodnicy ścigają się na najmniejszych jachtach oceanicznych klasy MINI650 o długości 6,5 m. i powierzchni żagla „z wiatrem” 130 m2. Bez komputerów, telefonów, bez pomocy z zewnątrz, bez możliwości schronienia w porcie, bez snu, w ciągłej walce z żywiołem i niewidocznymi konkurentami żeglującymi tuż za horyzontem.

Rozpoczęły się eliminacje do tegorocznego Mini Transat. Kilkuset żeglarzy z całego świata walczy o jedno z zaledwie 80 miejsc startowych. Wśród śmiałków jest członek Klubu Żeglarzy Samotników Radosław Kowalczyk, który razem z Wojciechem Szporem na jachcie CALBUD w dniu 5 maja wystartowali z francuskiego portu La Trinite Sur Mer. Meta w angielskim Plymouth. Trasa wiedzie przez jeden z najtrudniejszych regionów żeglugowych w Europie, pomiędzy mieliznami i skałami francuskiej Bretanii.

Z Plymouth również startuje kolejny wyścig w klasie Mini, słynny Fastnet Race. Start 12 maja br. i meta za około 6 dni.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa