Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Udział Daru Szczecina w regatach TTSR 2012 wybrany Rejsem Roku 2012 w zachodniopomorskim

Data:  2013-01-19 20:36:15
Ocena:
Autor: Wojciech Maleika
Dziś, 19 stycznia 2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu ZOZŻ wraz z rozdaniem nagród za osiągnięcia i rejsy w 2012 roku.
W najbardziej prestiżowej kategorii "REJS ROKU" ZOZŻ wygrał Dar Szczecina i kpt. Jerzy Szwoch, za zwycięstwa we wszystkich 3 etapach The Tall Ships Races 2012 i zdobycie I miejsca w klasie C w regatach.

Przypomnijmy, że w historii udziału polsich jachtów w TTSR to pierwszy przypadek (o ile dobrze pamiętam), aby Polski jacht wygrał we wszystkich etapach regat.

Poniżej krótki film z 3 etapu regat:



Na dole kilka zdjęć.


======================================
Poniżej pozostałe nagrody za sezon 2012:


NAGRODY ŻEGLARSKIE ZOZŻ 2012 - Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski

I. SZCZECIŃSKI ŻEGLARZ ROKU 2012 - Włodzimierz Byliński - s/y „Kulfon II" - rejs przez Atlantyk

II. SZCZECIŃSKI REJS ROKU 2012 - Jerzy Szwoch - s/y „Dar Szczecina" - zwycięstwo w TTSR 2012 w klasie C

III. WYRÓŻNIENIA SZCZECIŃSKI REJS ROKU 2012

Krzysztof „Kokos" Łobodziec i Mikołaj „Miki" Marecki - s/y „Sunrise" - dwuosobowy rejs „Baltic Loop" - 1.700 Mm

Mateusz Stodulski - s/y „SPUTNIK II" - Rejs do Świętego Mikołaja - 1.896 Mm.

Andrzej Wojciechowski - s/y „Karfi" - samotny rejs bałtycki na dystansie 500 Mm - rejs Szczecin - Morze Śródziemne

IV. LISTY GRATULACYJNE

Tomasz Ostrowski - STS „Fryderyk Chopin" - klasa A - zwycięstwo w TTSR'2012 z młodzieżową reprezentacją Szczecina i Pomorza Zachodniego

Krystian Szypka - s/y „Sunrise" - „Bitwa o Gotland"

Andrzej Gedymin - redaktor „Kuriera Szczecińskiego"

Magdalena Suchodolska - redaktor TV Pomerania

Katarzyna Wolnik - Sayna - redaktor Polskiego Radia

OKS Świt - klub sportowy

Edward Osina - Prezes Calbud

V. W RANKINGu na najlepszego Skippera Baltic Single Handed Polonez Cup (Ranking Generalny 2010-2012) miejsca zajęli:

I. Marek Lewenstein - s/y Kiwi

II. Henryk Kałuża - s/y Harry

III. Maciej Karpiński - s/y Papillon

SPORT - WYNIKI WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2012

1/ MKR TRAMP MIELNO 65 PKT

2/ UKS SZKWAŁ ZŁOCIENIEC 62 PKT

3/ MOS SZKUNER MYŚLIBÓRZ 61 PKT

WYRÓŻNIENIA ZA OSIĄGANE WYNIKI SPORTOWE W SEZONIE ŻEGLARSKIM 2012

1/ Mikołaj Silny Ks Dobra Marina Szczecin Ii Miejsce W Klasie Optimist Chłopców W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

2/ Tomasz Śledź Ks Dobra Marina Szczecin I Miejsce W Klasie Optimist Chłopców W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

3/ Aleksandra Jasińska Uks Barnim Goleniów Ii Miejsce W Klasie Optimist Dziewcząt W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

4/ Alekandra Zembrzuska Ks Centrum Żeglarskie Szczecin Iii Miejsce W Mistrzostwach Polski W Windsurfingu Śnieżno - Lodowym W Kategorii Młodzik

5/ Adrian Roszkiewicz Ks Centrum Żeglarskie Szczecin Ii Miejsce W Mistrzostwach Polski W Windsurfingu Śnieżno - Lodowym W Kategorii Młodzik

6/ Anna Brzozowska Ks Centrum Żeglarskie Szczecin Iii Miejsce W Mistrzostwach Polski W Klasie Laser Radial W Kategorii Młodzieżowców, Iii Miejsce W Meczowych Mistrzostwach Polski W Klasie Laser Radial W Kategorii Młodzieżowiec

7/ Hanna Zembrzuska Ks Centrum Żeglarskie Szczecin Ii Miejsce W Długodystansowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski W Klasie Rsx - Kobiet, Iii Miejsce W Mistrzostwach Polski W Klasie Rsx - Kobiet W Kategorii Młodzieżowiec

8/ Jakub Olejnik Sejk Pogoń Szczecin I Miejsce W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych /Oom/ W Klasie Laser 4,7 Do 15 Lat W Kategorii Chłopców.

9/ Paulina Żurawińska Sejk Pogoń Szczecin Iii Miejsce W Mistrzostwach Polski W Klasie 420 - Kobiet

10/ Miłosz Wojewski Sejk Pogoń Szczecin I Miejsce W Mistrzostwach Polski W Klasie Finn W Kategorii Młodzieżowiec, Ii Miejsce W Meczowych Mistrzostwach Polski W Klasie Finn

11/ Tadeusz Kubiak Sejk Pogoń Szczecin Ii Miejsce W Klasyfikacji Generalnej Oraz I Miejsce W Kategorii Junior W Mistrzostwach Polski W Klasie Laser Radial Mężczyzn, I Miejsce W Mistrzostwach Polski Juniorów W Klasie Laser Standard

12/ Kacper Zimiński Sejk Pogoń Szczecin Xvii Miejsce Na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012 W Klasie Laser, Ii Miejsce W Mistrzostwach Polski W Klasie Laser Standard.

NAGRODY ŻEGLARSKIE ZOZŻ ZA ROK 2012 - SPORT

ZACHODNIOPOMORSKI ŻEGLARZ SPORTOWY ROKU 2012 - Agnieszka Skrzypulec Sejk Pogoń Szczecin Xii Miejsce Na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012 W Klasie 470 Kobiet, I Miejsce Na Mistrzostwach Polski W Klasie 470 Kobiet

ZACHODNIOPOMORSKI TRENER ŻEGLARSTWA SPORTOWEGO ROKU 2012 - Robert Siluk Sejk Pogoń Szczecin

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia