Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nowy most w Szczecinie

Data:  2013-01-19 20:32:15
Ocena:
W kwietniu ma się rozpocząć budowa połączenia drogowo-mostowego pomiędzy wyspą Gryfia a ulicą Ludową w Szczecinie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mostem przerzuconym nad Odrą można będzie dotrzeć na Gryfię jeszcze w tym roku.
Most Brdowski – to robocza nazwa inwestycji spółki Crist Eko, należącej do gdyńskiej stoczni Crist – jednego z partnerów konsorcjum KSO, które zamierza zbudować fabrykę fundamentów morskich elektrowni wiatrowych w północnej części Gryfii, na Ostrowie Brdowskim. Budowa nowego zakładu ma ruszyć w kwietniu br. Dodajmy, że KSO tworzą Crist, niemiecki koncern Bilfinger Berger oraz należący do Agencji Rozwoju Przemysłu Fundusz Inwestycyjny Mars.

– Drugie przedsięwzięcie, czyli budowa mostu, również ma wystartować w kwietniu – powiedział nam Mieczysław Matej z KSO. – Chcemy, by to połączenie powstało jeszcze pod koniec bieżącego roku.

Most sprawi, że wyspa stanie się atrakcyjniejsza także dla innych inwestorów. Obecnie, aby się na nią dostać, trzeba korzystać z przeprawy promowej. Przypomnijmy, że na terenach należących dotychczas do Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” (ok. 40 ha) ma być utworzony Gryfia Biznes Park, a remontówka swoją działalność pozostawi na kilku hektarach.

Nowy most będzie miał niecałe 200 m długości. Znajdą się na nim dwa pasy drogowe i chodnik. Pzygotowany projekt zakłada, że będzie to prosty, przemysłowy obiekt na trzech przęsłach, mający konstrukcję „szachulcową”, w kolorystyce „floating garden”. Prześwit pod mostem dla jednostek pływających wyniesie 4,85 m.

Inwestor czeka na ostatnie uzgodnienia, pozwolenie na budowę otrzyma prawdopodobnie w marcu. Całkowity koszt przedsięwzięcia – mostu i drogi – szacuje się na ok. 50 mln zł.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa