Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

BOAT EXPO – sporty wodne kolejny raz w Expo Silesia

Data:  2013-01-07 20:14:39
Ocena:
Już w lutym Sosnowieckie Centrum Expo Silesia po raz kolejny stanie się przystanią dla miłośników żeglarstwa i innych sportów wodnych i turystyki. Liczne atrakcje, konkursy i oferta wystawców będą czekać na zwiedzających, którzy wówczas odwiedzą Targi BOAT EXPO i towarzyszące im wydarzenia.
Podczas kolejnych Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOAT EXPO odbywających się w od 8 do 10 lutego 2013 r., zaprezentowane zostaną oferty producentów, dystrybutorów jachtów żaglowych i motorowych, skuterów wodnych, sprzętu sportowego i rekreacyjnego, odzieży turystycznej i sportowej. Towarzyszyć im będą Targi Turystyczne INTOUREX, Targi Wędkarskie ExpoFISH a także Salon GOLFA – GolfEXPO.

Na targach promowany będzie aktywny wypoczynek, sport, zdrowy tryb życia i rozwijanie pasji, jaką może być m.in. żeglarstwo, pływanie, nurkowanie. Nie bez powodu targi BOAT EXPO zlokalizowano w sosnowieckiej hali Expo Silesia. To właśnie w woj. Śląskim działa wiele prężnie działających Jacht Klubów oraz Szkół Żeglarskich, stoczni jachtowych a pasjonaci sportów wodnych mają duże możliwości obrania kursu na realizację swoich pasji.

Rozwój regionu, ulokowanie tutaj wielu gałęzi przemysłu, centrów finansowych czy instytucji spowodowało, że Śląsk jest zamieszkały przez znaczną część ludzi zamożnych, na dodatek pasjonatów, którzy bez wahania w wolnej chwili zamieniają biurko lub samochód na żaglówkę lub deskę.

Warto wspomnieć, że podczas pierwszej edycji BOAT EXPO 2012 można było obejrzeć około 50 jachtów, łodzi, żaglówek oraz skuterów, eksponowanych na stoiskach 70 wystawców. Bardzo atrakcyjnie prezentowała się ofertą na stoisku firmy Yachting Poland. Zaprezentowała ona m.in. jachty motorowe CHAPARRIAL 310 Signature, CHAPARRIAL 270 Signature czy CHAPARRIAL 264 Sunesta. Na stoisku YACHT Andrzej Dembiński warto było obejrzeć m.in. łódź otwartopokładową AN 500, jacht kabinowy Hobbit Żagle 500 Relax. Także firma STENGA 2 z Dąbrowy Górniczej pochwaliła się pięknymi, drewanianymi motorówkami, które wzbudzały zachwyt zwiedzających precyzją i jakością ręcznego wykonania.

Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się wydarzenia towarzyszące wystawie.

Inspiracją do wypróbowania swoich umiejętności okazał się przygotowany specjalnie na targi tor wodny do uprawiania skimboardingu, który pozwalał na sprawdzenie swoich możliwości w
najdłuższym ślizgu na desce. Dla miłośników szant na targowej scenie wystąpił zespół „Bez Paniki” ze swoim autorskim repertuarem. Ponadto najbardziej aktywni zwiedzający, którzy brali udział w licznych konkursach nie wyszli z Targów z pustymi rękami. Za znajomość szant, umiejętności wiązania węzłów, wiedzę nt. Chorwacji i inne, było można wygrać m.in. vouchery na wycieczki zagraniczne, kursy na patenty żeglarskie, rejsy weekendowe, pianki do uprawiania sportów wodnych, bilety do Parku Miniatur w Ogrodzieńcu, płyty CD.

Kolejna edycja BOAT EXPO zapowiada się równie atrakcyjnie. Już dziś warto zanotować datę targów swoim kalendarzu i odwiedzić Expo Silesia. Szczegóły na stronie targów WWW.boatexpo.pl oraz na profilu targów portalu Facebook.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa