Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

AutoMapa z nawigacją śródlądową

Data:  2012-10-15 18:50:18
Ocena:
  Żródło: chip.pl
Miła niespodzianka dla żeglarzy, na najnowszych mapach Polski pojawiły się oprócz standardowych danych do nawigacji drogowej, również dane do nawigacji dla żeglugi śródlądowej.
Mapy te niebawem będą dostępne dla użytkowników AutoMapy i serwisu Targeo.pl. Z myślą o żeglarzach opracowany został na podstawie zdjęć lotniczych, najpopularniejszy szlak wodny w Polsce, czyli region Wielkich Jezior Mazurskich. Bardzo dokładnie odwzorowano linie brzegowe z uwzględnieniem zatok, marin i pirsów. Zadbano także o zapewnienie możliwości precyzyjnego dotarcia do marin oznaczając na ich obszarze odcinki piesze m.in. na kejach i pomostach. Dodatkowo pojawią się fakultatywne informacje o portach oraz innych miejscach cumowania z dokładnymi opisami.

Wykorzystując m.in. znaki kardynalne na mapach nawigacyjnych oznaczono jasnoniebieskimi poligonami na tle jezior mielizny, jak również miejsca występowania kamieni, czy pojawiania się sieci rybackich.
Kompleksowe zmiany w danych do nawigacji wodnej objęły także serwis Miplo.pl zrzeszający najaktywniejszych użytkowników AutoMapy tworzących i aktualizujących setki tysięcy Użytecznych Punktów (POI). W specjalnej kategorii Żeglarstwo użytkownicy odnajdą ponad 2,6 tys. zaktualizowanych POI uwzględniających m.in przystanie i bindugi oraz miejsca cumowania wraz z opisami i cenami, oznakowanie kanałów, znaki żeglugowe takie jak szlak wodny czy miejsca niebezpieczne a także rozmieszczenie masztów alarmowych.

“To pierwsza tak duża aktualizacja map związana z nawigacją śródlądową. Wraz z kolejnymi aktualizacjami map, oraz nowymi danymi spływającymi od użytkowników w serwisie Miplo.pl, kolejne zmiany i nowe akweny zostaną wkrótce wprowadzone do AutoMapy” - powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

Mapy uwzględniające dane do nawigacji śródlądowej już wkrótce trafią do użytkowników AutoMapy na platformach Windows, iOS i Android oraz do serwisu lokalizacyjnego Targeo.pl.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa