Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Chrzest jachtu Zbigniewa Gutkowskiego

Data:  2012-10-06 16:05:54
Ocena:
  Żródło: Energa Sailing
Jacht na którym Gutek żeglował w regatach Velux 5 Oceans, dotąd znany jako tzw. Babcia i przygotowany do regat Vendee Globe, został wczoraj ochrzczony imieniem "Energa 2” w sopockiej marinie. Okazało się jednak, że wystąpi on na innym jachcie.
Na wczorajszej konferencji prasowej żeglarz ogłosił, że w ostatnim momencie zmienił decyzję odnośnie jachtu na którym wystartuje w regatach. Twierdzi, że jego dotychczasowy jacht jest bardzo dzielny, ale nie wystartuje na nim, gdyż udało im się zdobyć inną łódź, która zapewni większe szanse w regatach.

Nowy jacht pozwoli nie tylko ukończyć regaty, ale być może powalczyć o zwycięstwo. Nabytek Gutkowskiego to jednostka klasy IMOCA 60, zbudowana w 2007 r. do tej pory znany pod nazwą Hugo Boss. Do czasu regat otrzyma nowe imię - "Energa".

Współpraca Gutka z gdańską grupą energetyczną to element zainaugurowanego wczoraj podczas symbolicznego chrztu jachtu "Energa 2" (tzw. Babcia) programu Energa Sailing. Celem projektu, którego ambasadorem został Zbigniew Gutkowski, jest promowanie żeglarstwa jako sposobu na aktywny i zdrowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Ostateczną listę zakwalifikowanych do Vendee Globe ogłoszono w zeszłym tygodniu w Paryżu. W siódmej edycji regat, które wystartują z francuskiego portu Les Sables d Olonne, udział weźmie 20 żeglarzy sześciu narodowości. Wśród nich będzie tylko jedna kobieta, 38-letnia Samantha Davies z Wielkiej Brytanii, która poprzedni wyścig ukończyła na trzeciej pozycji.

Regaty te są zupełnie innym przedsięwzięciem, nieporównywalnym do Velux 5 Oceans. W Vendee Globe jakikolwiek kontakt z lądem, bez względu na okoliczności, eliminuje zawodnika z rywalizacji. "To absolutny Mount Everest żeglarstwa" - twierdzi Gutkowski. "Triumf w tej imprezie można porównać do zdobycia złotego medalu olimpijskiego. O jej prestiżu świadczy zresztą fakt, że zwycięzca zostaje uhonorowany tytułem najlepszego żeglarza roku na świecie" - dodał.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa