Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

W czym tkwi magia Mazur?

Data:  2012-10-06 00:35:14
(głosów: 2)
Ocena:
  Żródło: internet
Co czyni ich tak wyjątkowymi, że nie jeden żeglarz zakochuje się w nich bez opamiętania?
Przede wszystkim sieć kanałów, które łączą liczne jeziora. Na jeziorach połączonych kanałami żeglownymi jak np. kanał Elbląski odbywa się żegluga statków tzw. Białej floty. Małe statki przybrzeżne, śródlądowe zajmują się organizacją rejsów wycieczkowych, ale nie tylko. Obecnie jest to tradycja ocalała po II wojnie światowej. To właśnie nad wodą i na wodzie żeglarzom wypoczywa się najlepiej. Więc gdy mają już dość mórz i oceanów pragną spróbować czegoś innego. Latem odbywa się tutaj wiele regat i imprez żeglarskich, stanowiących kwintesencję wypoczynku nad wodą.

Mazury cechuje rzadko spotykany krajobraz : przydrożne aleje drzew, zamki , pałace oraz architektura, lecz nie to jest dla żeglarzy najważniejsze. Kompleksy oraz konstrukcje akwenów spotykane tylko w tej części polski przyciągają coraz to nowych wielbicieli jachtów. Standard i zagęszczenie w stosunku do wielkości akwenów jest zarówno wadą jak i zaletą. Jest to sprawa indywidualna. Jedni wolą gwarny port, drudzy zacisze i cumowanie na „dziko”. Jednakże można spotkać tu wielu ciekawych ludzi, gdyż żeglarze są osobami bardzo szybko adaptującymi się w społeczeństwie. Z roku na rok mazury zyskują na popularności choć daleko im do apartamentu w najlepszym hotelu.

A Wy co najbardziej lubicie w Mazurach?

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław