Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wielka Bitwa o Gotland!

Data:  2012-10-05 22:48:08
(głosów: 1)
Ocena:
  Żródło: internet
Gdańsk i Świnoujście – to właśnie z tych miast 04.11 o godz. 12.00 wyruszyli kpt. Zieliński oraz kpt. Szypka. Pogoda po raz kolejny udowodniła, że potrafi płatać figle.
Na starcie kpt. Zieliński płynął z niemalże dwukrotnie większą prędkością od swojego konkurenta. Lecz przyjemny wietrzyk idealny do żeglowania szybko zmienił się w sztormowy osiągający nawet 9B. Czterometrowe fale, duży ruch statków uniemożliwiający nawet krótki odpoczynek. Tak właśnie minął pierwszy dzień zawodów. Obaj żeglarze nie poddają się. Dalej walczą, bo wiedzą , że wsparcie jakie otrzymali przed wypłynięciem obrazuje im ile ludzi w nich naprawdę wierzy.

Świnoujście - spotkanie Kapitana Krystiana Szypki z Prezydentem miasta Świnoujścia, który podarował kapitanowi flagę miasta oraz życzył silnych korzystnych wiatrów. Targ Rybny w Gdańsku - pani marszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, ofiarowała Jackowi flagę Pomorza, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski oraz przedstawiciele Gminy Puck i Cedry Wielkie, w tym młodzież, która podarowała kapitanowi własnoręcznie wykonany obrazek i tajemniczą szkatułkę o nieznanej zawartości. Obaj kapitanowie pożegnali się z przyjaciółmi oraz licznie zgromadzonymi fanami, którzy towarzyszyli im przed startem w Bitwie. Z takim wsparciem nie pozostaje nic innego jak tylko walczyć do końca.

Przez 21 godzin Jacht Sunrise (Krystian Szypka) pokonał 135 mil morskich, natomiast Jacht Quick (Jacek Zieliński)pokonał 125 mil morskich w tym samym czasie.

www.bitwaogotland.pl

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa