Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Żeglarskie Mistrzostwa Polski klasy 505 zakończone.

Data:  2012-09-25 21:38:33
(głosów: 1)
Ocena:
  Żródło: zozz.com.pl
W Kamieniu Pomorskim zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w żeglarskiej klasie 505. To wietrzne miasto o ponad 700-letniej historii na trzy dni zmieniło się w królestwo żagli. Były to najważniejsze regaty w sezonie.
Jak powiedział Przemek Zagórski, żeglarz, prezes Prezes Stowarzyszenia klasy 505: „warunki były ciężkie – przy silnym wietrze, który w porywach przekraczał 6B, niemal każda załoga zaliczyła co najmniej jedną wywrotkę. Przede wszystkim w regatach należało wykazać się dużym wyczuciem - porywisty i zimny wiatr często zmieniał kierunek, a kąpiel we wrześniowej wodzie do przyjemności nie należała”.

Frekwencja dopisała. Łącznie na starcie stanęło 38 żeglarzy, czyli 19 załóg – nie tylko z Polski, ale gościliśmy również załogi z Niemiec czy Danii.

Od pierwszego dnia na prowadzenie wysunęli się obrońcy tytułu - załoga Henri Lloyd Racing: Jakub Pawluk / Michał Redmerski. Stołeczna załoga stoczyła zaciętą walkę o wygraną w klasyfikacji Open z reprezentacją Danii i z załogą trójmiejską w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

„Warunki były silnowiatrowe. Przy naszej niedowadze musieliśmy nadrabiać siłą i techniką. Kluczowy był pierwszy dzień, kiedy wygraliśmy wyścig, oraz ostatni dzień – kiedy wiatr w porywach dochodził do 30 węzłów. My również nie uniknęliśmy kąpieli, ale popełnialiśmy mniej błędów niż przeciwnicy. Na końcu to się opłaciło”.

Niedziela była ostatnim dniem regat. Załodze Pawluk / Redmerski szczęście sprzyjało – czwarty raz z rzędu obronili tytuł Mistrza Polski! Po 11 wyścigach na drugim miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski znalazła się załoga Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki. Klasyfikację Open wygrała załoga duńska, która ostatniego dnia okazała się niepokonana. Zresztą tego dnia 505-tki osiągały zawrotne prędkości – było na co popatrzeć! Oczywiście nie odbyło się bez spektakularnych wywrotek – ale taki jest ten sport - mokry!


Wyniki Mistrzostw Polski kl.505:

Jakub Pawluk / Michał Redmerski - Henri Lloyd Racing ( DCS AZS PW ) – 20 pkt
Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki - Stal Gdynia ( YK „Stal” Gdynia) – 25 pkt
Antonina Żółtowska / Piotr Żółtowski - (AZS Poznań) – 33 pkt


Wyniki Mistrzostw Polski kl.505 – klasyfikacja Open:

Michale Wonterghem / Fabiola Wonterghem (Sorg Sejlforening) – 13 pkt
Jakub Pawluk / Michał Redmerski Henri Lloyd Racing ( DCS AZS PW ) – 20 pkt
Bartosz Makała / Łukasz Skrzycki Stal Gdynia ( YK „Stal” Gdynia) – 25 pktRegaty wspierały Żaglownie Narwal Sails, North Sails, Grawer Group, Hotel Pod Muzami.

Zwycięzców wspiera marka Henri Lloyd, Akademicki Związek Sportowy, firma Pi-Direct.

Pełne wyniki dostępne na stronie:
http://int505.pl/

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
11
Sie
2021
Okna
Kategoria: szanty
Wrocław
31
Sie
2021
PROFIL
Kategoria: szanty
Jadowniki
23
Wrz
2021
Estetyczna Medycyna
Kategoria: szanty
Wrocław
24
Wrz
2021
Pogotowie Komputery
Kategoria: szanty
Wroclaw