Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Port Jachtowy w Szczecinie – etap "0"

Data:  2012-08-30 15:50:53
Ocena:
Autor: Tomasz Klek   Żródło: Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM
Na Wyspie Grodzkiej rozpoczęły się prace związane z kolejnym etapem budowy Portu Jachtowego Szczecin. Mają potrwać do końca roku i polegać będą głównie na podwyższeniu wyspy.
Jest to bardzo ważny dla całego przedsięwzięcia etap. Od niego zależy kiedy na wyspie znajdzie się planowana infrastruktura dla żeglarzy. W tym etapie wykonawca czyli Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW-SERVICE Sp. z o.o. przede wszystkim zrealizuje prace związane z podniesieniem rzędnej terenu o ponad 2m. W związku z tym w ciągu najbliższych miesięcy na wyspę nawiezie ponad 70 tys. metrów sześciennych kruszywa. Ponadto wykonawca wbije ściankę szczelną od strony rzeki Duńczyca. Obecnie trwają prace przygotowawcze do realizacji tego zadania i rozbiórka ruin
Koszt tego etapu to ponad 9 mln zł. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego”, przy dofinansowaniu z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Etap „0” jest przygotowaniem podłoża do realizacji kolejnych etapów. Po jego zakończeniu miasto będzie musiało czekać do momentu, aż grunt na wyspie się ustabilizuje. Przewidywalnie proces ten może przebiegać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, o ile nie wystąpią zdarzenia wydłużające ten termin. Dopiero po tym będą mogły ruszyć kolejne prace związane z budową mariny na Wyspie Grodzkiej. Powstanie między innymi blisko 80 miejsc do cumowania jachtów, zwodzona kładka łącząca wyspę z nabrzeżem Starówka, zaplecze socjalne, biura i mały hangar.
W następnych latach jeśli miasto otrzyma na tę inwestycję kolejne dofinansowanie utworzone zostaną kolejne miejsca do cumowania jachtów, kawiarnia, budynki konferencyjne, place zabaw, a także amfiteatr i restauracja.


Zobacz ofertę rejsów na sezon
10
Cze
2020
Erotyczna Przygoda - zaproszenie
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Cała Polska
20
Cze
2020
tydzień szkoleniowy CHORWACJA 20.06.2020
Kategoria: kursy / szkolenia
Sibenik
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
17
Lip
2020
spotkanie w Gdańsku
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Gdańsk