Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Smocze łodzie i piraci w Gdańsku

Data:  2010-06-15 19:44:00
Ocena:
  Żródło: www.balticsail.pl
Regaty Nord Cup, festiwal Szanty pod Żurawiem, rejsy na żaglowcach po Zatoce Gdańskiej, a także wyścigi smoczych łodzi oraz piracki najazd na miasto - to najważniejsze punkty tegorocznej imprezy Baltic Sail Gdańsk.

Smocze Łodzie to drużynowy sport wodny, który narodził się w Chinach kilka tysięcy lat temu. Dziś Smocze Łodzie zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Załoga jednej łodzi to 20 wioślarzy siedzących parami na ławkach, sternik i bębniarz wybijający na bębnie rytm wiosłowania i zagrzewający wiosłujących do walki. Na czas zawodów na łodziach montowane są także efektowne smocze głowy i ogony. W ramach Baltic Sail Gdańsk wyścig odbędzie się na Motławie, w centrum miasta, w sobotę 10 lipca 2010. Weźmie w nim udział kilka 22 osobowych drużyn, z których każda będzie miała do przebycia dystans 200 m (od Zielonej Bramy do Żurawia). Zwycięzcy odbiorą trofeum o godz. 15 na scenie na Moście Zielonym.

Kolejną atrakcją będzie Piracki Festiwal Morski organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Skupiającym Animatorów Kultury SSAK. Na czas zlotu Baltic Sail Gdańsk część gdańskiej starówki zostanie przekształcona w siedzibę piratów, pozwalającą wczuć się w klimat renesansowego portu. Nie zabraknie kolorowych strojów, ciekawych gier i konkursów dla dzieci, a każdy fan gastronomii będzie mógł liczyć na specjalne, pirackie menu w kilkunastu gdańskich lokalach. Podczas festiwalu będzie można kupić pirackie mapy z zaznaczonymi atrakcjami zlotu i festiwalu, a miłośników morskich przygód na pewno ucieszą wyznaczone trasy wycieczek. Dla każdego posiadacza pirackiej mapy przewidziano zniżki w punktach gastronomicznych i restauracjach, w których gości obsługiwać będą piraci. Na mapach będzie też można gromadzić stemple z odwiedzających Gdańsk żaglowców.

Po szczegóły zapraszamy na stronę
www.balticsail.pl.

Organizatorem zlotu jest Fundacja Gdańska, patronuje mu Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, a Komandorem Zlotu jest Mateusz Kusznierewicz.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa