Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

"Gdańsk ratuje żaglowiec" - Zaruski ma nowe maszty!

Data:  2012-07-21 23:04:05
Ocena:
Autor: Krzysztof Dębski
Rewitalizacja żaglowca STS "Generał Zaruski" wykonywana w ramach projektu "Gdańsk ratuje żaglowiec" zbliża się ku końcowi. W ostatnim czasie żaglowiec wskutek kilkugodzinnej operacji zyskał nowe maszty.
Około 7 godzin trwała operacja stawiania masztów na Generale Zaruskim. Przy wsparciu dźwigów i obsługi z GSR, a także szkutników, elektryków, speców od urządzeń nawigacyjnych oraz wolontariuszy i pracowników MOSiR w Gdańsku, przeprowadzono pionierską akcję, dzięki której STS Generał Zaruski zmienił swe oblicze. Zdumiewające jak maszty oraz takielunek przemieniły łódkę w Żaglowiec. Wielu nie kryło swojego zachwytu i komentowało widok w mniej więcej podobny sposób. Zaruski (a właściwie jego kadłub) dotychczas wyglądał jak duża łódka czy szalupa. Od 5-go lipca wieczora dumnie pręży ku niebu swe dwa maszty, które czynią zeń prawdziwy Żaglowiec.

Teraz remont jednostki wyszedł na ostatnią prostą i kordynatorzy mają nadzieję, że wszystkie trudne technicznie i logistycznie operacje mają już za sobą.
Była to dla wszystkich niezmiernie emocjonująca chwila, towarzyszyły jej licznie media i wielu obserwatorów. Zachęcamy Was do zapoznania się z dodatkową publikacją, a poniższe zdjęcie niech przemówi samo za siebie :)

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa