Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Wszyscy dbamy o Bałtyk”

Data:  2012-06-14 19:46:11
Ocena:
Autor: Zuzanna Mojska
Autorzy szesnastu najlepszych prac wypłyną w wakacyjny rejs na pokładach jachtów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku! Gimnazjaliści z całej Polski udowodnili, że wszyscy możemy dbać o Bałtyk!
Konkurs rozpoczął się 22 marca, który na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Wo-dy, a od 1996 roku również jako Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Zrealizowany został w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i Komendą Miejską Policji w Gdańsku. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było uświadomienie młodym mieszkańcom naszego kraju, że prawie 100% wód w Polsce należy do zlewiska Morza Bałtyckiego i niezależnie od tego, w jakim regionie mieszkamy, wszyscy mamy wpływ na stan czystości Bałtyku. Do ostatniego dnia przyjmowania zgłoszeń – do 22 maja, z całej Polski napłynęło kilkaset prac! Gimnazjaliści wykazali się bardzo dużą kreatywnością i co najważniejsze poczuciem odpowiedzialności za otaczające środowisko. Ekologia okazała się bardzo inspirującym tematem, a młodzież udowodniła, że dbając o wodę w swoim najbliższym otoczeniu, można dbać o Bałtyk. Na stronie www.programedukacjimorskiej.pl opublikowane zostały artykuły przygotowane przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, dotyczące wpływu człowieka na faunę i florę Morza Bałtyckiego. Dla wszystkich miłośników polskiego wybrzeża jest to interesująca i pouczająca lektura.

Jury wyłoniło 14 zwycięskich prac oraz przyznało dwa wyróżnienia. Na laureatów konkursu czeka wspaniała żeglarska przygoda - wypłyną w wakacyjne rejsy na jachtach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku! W trakcie tygodniowych rejsów po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym młodzież będzie miała sposobność nauczyć się sztuki żeglarskiej pod okiem wykwalifikowanych sterników oraz odbyć szkolenie w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i w tamtejszym fokarium.

Patronat medialny nad konkursem „Wszyscy dbamy o Bałtyk” objęły: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, magazyn e!stilo oraz dwutygodnik Victor Gimnazjalista. Wyniki konkursu „Wszyscy dbamy o Bałtyk” oraz protokół z obrad jury znajdują się na stronie www.programedukacjimorskiej.pl w zakładce Konkursy.


Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Do końca czerwca trwa wiosenna edycja rejsów w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po Kanale Portowym i Zatoce Gdańskiej, w czasie których uczą się podstaw żeglowania, uzyskują informacje z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Program ma na celu przybliżenie tradycji morskiej i dziedzictwa Gdańska jego młodym mieszkańcom oraz pokazanie im możliwości, jakie daje życie w mieście położonym nad wodą. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Patronat honorowy nad Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku 2012 objęła Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki RP. Sponsorem Programu jest Ferrero Polska, producent Kinder Mlecznej Kanapki oraz Grupa LOTOS S.A.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław