Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Potężna fala w zwolnionym tempie

Data:  2012-05-02 14:21:35
Ocena:
  Żródło: internet
Teahupoo, to jedna z najbardziej przerażających i największych fal na świecie. Niedawno pojawiła się szczególnie rekordowa, udało się ją uwiecznić na nagraniu. Nikt przedtem nie surfował na Teahupoo tej wielkości. Nie ważne, czy nazwiemy to odwagą, czy brawurą – wygląda niesamowicie.
Największe fale na świecie nazwane zostały Maveric i Jaw. Teahupoo jest nieco mniejsza ale od nich dużo bardziej destrukcyjną. Grubość Teahupoo i jej siła sprawiają, że kiedy surfer "wpadnie do środka", momentalnie znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. Spotkanie z Teahupoo skończyło się śmiercią dla wielu surferów.

27 sierpnia 2011 doszło do efektownego zbiegu okoliczności. W momencie, w którym na powierzchni oceanu pojawiła się wyjątkowo potężna Teahupoo, trwały zawody surfingowe. Brało w nich udział 32 profesjonalnych zawodników. Konkurs został co prawda wstrzymany, ale część surferów nie mogła przegapić takiej okazji i dzięki temu możemy oglądać ten rekordowy film.


Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa