Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Odnalazła się 16-letnia żeglarka

Data:  2010-06-11 14:12:00
Ocena:
  Żródło: www.polskieradio.pl
Amerykanka Abby Sunderland, zaginęła na Oceanie Indyjskim. Nastolatka chciała samotnie opłynąć świat. Abby jest cała i zdrowa. Akcja ratunkowa była bardzo trudna z powodu ogromnych odległości i złej pogody.

Abby Sunderland rozpoczęła swój rejs 23 stycznia. W czwartek rano rozmawiała z rodzicami przez telefon satelitarny. Dziewczyna skarżyła się na ciężkie warunki - siedmiometrowe fale i wiatr dochodzący do 100 kilometrów na godzinę. W pewnym momencie połączenie zostało przerwane.

Chwilę później amerykańskie służby ratownicze odebrały sygnał alarmowy z urządzenia EPIRB przymocowanego do kamizelki ratunkowej dziewczyny. Sygnał ten aktywowany jest manualnie. Niedługo po tym odebrano drugi sygnał alarmowy - tym razem z łodzi ratunkowej. Ponieważ pozycja obu sygnałów była taka sama, rodzice Abby byli przekonani, że ich córka żyje.

Abby Sunderland chciała być najmłodszą osobą, która samotnie opłynęła kulę ziemską. Fakt, że jej rodzice zgodzili się na ten rejs krytykowała część żeglarzy oraz dziennikarzy sportowych. "Nie rozumiem, jak można ryzykować jej życiem. Ona może zginąć. Kto będzie za to odpowiedzialny? Ona jest jeszcze dzieckiem" - pisał publicysta Los Angeles Times T.J.Simers.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa