Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

"Schnatermann" - turystyczny statek przypominający parowiec

Data:  2012-03-31 12:55:31
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: internet
Zaledwie pół roku trwała w Szczecinie budowa statku przypominającego XIX-wieczne parowce pływające po rzece Missisipi.
Nazwę statku - „Schnatermann” zaczerpnięto z założonego pod koniec XVIII wieku leśnego obszaru chronionego. Jest to motorowy tylnokołowiec (heckradmotorschiff) zbudowany z aluminium. Jego wymiary to 22,5 metrów długości, 5,40 metrów szerokości i jedynie 0,65 metra zanurzenia. Jednostkę obsługiwać będzie dwuosobowa załoga, z którą w rejsy popłynąć może maksymalnie 100 pasażerów.

„Schnatermann” tylko z wyglądu przypomina dawne parowce, jego koło łopatowe, jest tylko ozdobą a nie źródłem napędu, obraca się dzięki silnikowi hydraulicznemu. Statek wyposażono w silnik spalinowy i dwa stery strumieniowe.

Jednostka będzie już od kwietnia pełnić rolę statku turystycznego w Niemczech. Będzie pływała w Warnemünde, a jego armatorem jest Personenschifffahrt Warnow GmbH. Jest to czwarty statek armatora. Z jego pokładu będzie można podziwiać park krajobrazowy, od którego wzięła się nazwa jednostki.

Chociaż „Schnatermann” to jednostka typowo śródlądowa, to dziewiczy rejs odbył po Bałtyku, od Stralsundu do Warnemünde. Morze było jednak spokojne i fale nie utrudniały rejsu. Po 25 godzinach dopłynął do portu macierzystego.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Gru
2022
Pożyczka
Kategoria: szanty
Wrocław
31
Gru
2022
09
Mar
2023
Hack
Kategoria: inne
Wrocław
16
Mar
2023
Hack
Kategoria: szanty
Wrocław