Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Co dzieje się z Laurą Dekker po rejsie dookoła świata?

Data:  2012-03-24 17:43:11
Ocena:
Autor: rejsuj.pl
Co dalej z żeglarką, która ukończyła samotny rejs dookoła świata mając 16 lat? Australijka Jessika Watson stała się sławna, dostała nagrodę Młodej Australijki roku, uczestniczyła w słynnych regatach Sydney – Hobart. A co z Laurą Dekker?
Holenderska żeglarka postanowiła wrócić do szkoły, nie wracając do kraju. Laura kontynuuje naukę na swojej łodzi, cumującej aktualnie na Karaibach, gdzie planuje zostać do czasu ukończenia szkoły średniej.

Od czasu rozpoczęcia jej rejsu około rok temu, Laura uczestniczyła w korespondencyjnym kursie Wereldschool (“World School”, Lelystad, Holandia). Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogła w dowolnym czasie kontynuować naukę. Miała wszelkie niezbędne książki na pokładzie i robiła dokładnie te same rzeczy, które robią uczniowie na lądzie. Tylko w ostatnim miesiącu rejsu musiała odłożyć na bok szkolne obowiązki.

Laura może kontynuować edukację w Wereldschool jak i w normalnej szkole. Teraz kiedy nie poświęca już czasu żegludze, tylko nauce czuje się jakby wróciła do szkoły. Zaznacza, że robi to bo chce a nie dlatego, że musi.

Obecnie przebywa na wyspie Bonaire, z rodziną, którą poznała w 2011 roku. Na wyspie znajduje się szkoła średnia, do której może chodzić wraz z dziećmi Suzanne Docter i van Erp’a. W ich domu mieszka teraz także inny uczeń, który mógłby dawać jej dodatkowe lekcje z chemii – jedynego przedmiotu z którego ma zaległości.

Jednakże wszystko zależy od ojca Laury - Dick’a Dekker’a. Aby nie narażać jej na nieprzyjemności ze strony organów administracji, w związku z wyprawą córki postanowił wyrejestrować ją z holenderskiego biura rejestracyjnego. Za ten proceder, wykonany przed jej 16-tymi urodzinami, może zapłacić grzywnę w wysokości 1500 euro. Powrót do szkoły w rodzinnym kraju, może być przez to utrudniony.

Po ukończeniu 16-tego roku życia, Laura nie ma już obowiązku kontynuowania edukacji. Jednakże musi ukończyć szkołę średnią przed 18-tymi urodzinami. Według van Erp’a nie będzie to dla niej trudne, niewiele jej jeszcze brakuje.

Jak widać, Holenderka nie jest tak sławna jak jej australijska poprzedniczka, nie została Młodą Holenderką roku, nikt nie świętuje hucznie jej sukcesu. Za to powstaje film i książka na temat wyprawy, które będą tylko niewielkimi namiastkami propagującymi jej osiągnięcie.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa